Zwycięski sparing

W rozegranym w Nienadówce sparingu Sokół okazał się lepszy od czołowej ekipy rzeszowskiej Klasy A – LKS-u Trzebownisko, wygrywając 2:1 (1:0). Sokołowianie atakowali, ale w kluczowych momentach zabrakło skuteczności. Jedynymi strzelcami bramek okazali się Michał Uram i Bartłomiej Bałamut, a w samym meczu obejrzeliśmy kolejnego debiutanta – Patryka Maksyma.

To już trzeci tydzień z rzędu, gdy spotykamy się na obiektach Plantatora Nienadówka, który w minione weekendy gościł turniej o Puchar Burmistrza. Tym razem , już w pełnym wymiarze czasu TGS miał mierzyć się z trzecią drużyną rzeszowskiej grupy Klasy A, z której awans wywalczył Strug Tyczyn i Aramix Niebylec. Trzecie w tym gronie Trzebownisko na swój powrót do Klasy Okręgowej będzie musiało zaczekać przynajmniej do przyszłego sezonu, a sparingowe przygotowania nasi dzisiejsi rywale rozpoczęli efektownie, bo od bardzo okazałego zwycięstwa 12:1 z Tatyną Dylągówka. Z Sokołem gracze LKS-u mierzyli się wielokrotnie, a ostatnio na wiosnę 2015/2016 padł w ligowym meczu remis 1:1.

Tym razem od samego początku nieco bardziej aktywni na boisku był Sokół, co zaakcentował już w 5 minucie Michał Uram, którego strzał znalazł się jeszcze na palcach bramkarza rywala, ale ostatecznie piłka wpadła do siatki. To nie wszystko, bo dobre okazje mieli m.in. Daniel Ziobro i Michał Uram, ale pewnie między słupkami spisywał się golkiper Trzebowniska. Po zmianie stron kolejny raz szybko od strzelenia gola rozpoczęli sokołowianie, a po asyście Daniela Ziobro trafił Bartłomiej Bałamut. Mimo, że sytuacji strzeleckich w dalszym ciągu nie brakowało, to na kolejne gole musieliśmy  poczekać do samej końcówki, gdy za faul Michała Berkowicza podyktowany został rzut karny, z którego wyegzekwowaniem problemów nie miał zawodnik LKS-u, ustalając tym samym wynik sparingu.

TG Sokół Sokołów Małopolski – LKS Trzebownisko 2:1 (1:0)

Bramki: M.Uram (5′), B.Bałamut (47′) – ? (87′-k)

Skład (TG Sokół): G.Kwiecień (46′ M.Berkowicz), Ł.Kościółek, M.Rząsa (46′ K.Berkowicz), S.Świst, P.Świst, K.Sidor, P.Maksym (46′ J.Kołodziej), B.Bałamut, S.Rodzeń (60′ T.Brzychczy), M.Uram, D.Ziobro

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com