Zwycięstwo mimo kryzysu w II połowie!

Kolejny thriller zafundowali nam seniorzy Sokoła, ale co najważniejsze – trzy punkty jadą do Sokołowa! Sam mecz miał dwa oblicza i po znakomitej pierwszej połowie i kryzysie w drugiej sokołowski zespół zwyciężył w Przybyszówce 5:3 (4:0). Bramki w meczu zdobywali dzisiaj Karol Nowak (dwie), Piotr Darocha, Mateusz Rak i Bartosz Mika. Dla tego ostatniego był to pierwszy gol w seniorskich rozgrywkach ligowych!

Do meczu Sokół przystąpił już ze swoim kapitanem Karolem Nowakiem w składzie. Zabrakło natomiast Tomasza Głowackiego (drobny uraz). Od samego początku TGS narzucił swoje warunki i miał w pierwszych minutach dwie świetne okazje bramkowe. Nie minęło dużo czasu i swoją sytuację wykorzystał Karol Nowak, który głową wbił futbolówkę do bramki miejscowych, po precyzyjnej centrze od Michała Urama. Kilka minut później było już 2:0, a Karol Nowak z rzutu karnego (za faul Urbaniaka) pokonał pewnie Brzychca. Minutę po rzucie karnym przy piłce znalazł się Mateusz Rak i chociaż obrońca przeciął podanie naszego młodego zawodnika, to piłkę przechwycił wbiegający z lewej strony Piotr Darocha, który nie miał problemu z pokonaniem bramkarza Przybyszówki. Mało brakowało, a przez chwilę nieuwagi Sokół straciłby bramkę na 3:1, ale jak się okazało, sędzia dopuścił się wcześniej przewinienia zawodnika gospodarzy. Po nieuznanej bramce plac gry należał już do Sokoła, który rozmontowywał defensywę KS-u Przybyszówka. W 29 minucie lobował bramkarza Karol Nowak, ale hat-tricka nie skompletował, bo piłka poszybowała lekko nad poprzeczką gospodarzy. W 32 minucie było już 4:0, gdy po rajdzie Piotra Darochy i podaniu po linii w pole karne piłka trafiła na Mateusza Raka, a ten wbił piłkę do pustej bramki. Minutę później Karol stanął przed kolejną okazją, lecz jego strzał o centymetry minął słupek bramki naszego przeciwnika. Niedługo potem mocnym strzałem z dystansu popisał się Michał Uram, a na dwie minuty przed przerwą idealnej sytuacji nie wykorzystał Piotr Darocha (piłka poszybowała nad poprzeczką).

Po zmianie stron wydawało się, że kwestią czasu powinny być kolejne bramki dla Sokoła, ale lepiej zaczęli gospodarze, którzy byli blisko zdobycia bramki bezpośrednio z rzutu wolnego, ale przytomnie zachował się Bogusław Babiarz, który paradą wyciągnął piłkę zmierzającą do bramki. Chwilę później szansę na 5:0 miał Piotr Darocha, którego uderzenie minęło nieznacznie słupek bramki. Sytuacja szybko się zemściła i po głupim błędzie miejscowi otrzymali rzut wolny pośredni i po obiciu o mur piłka ponownie trafiła pod nogi przeciwnika, a ten trafił na 1:4. W 61 minucie doskonałe uderzenie oddał Uram, a bramkarz Przybyszówki z dużym trudem wybronił strzał końcówkami palców. Nerwy dla Sokoła rozpoczęły się od.. czerwonej kartki dla zawodnika KS-u. Grając w osłabieniu goście nie cofnęli się do obrony i niespodziewanie po braku zdecydowania w szeregach naszej drużyny było już tylko 4:2 dla Sokoła. Niebezpiecznie zrobiło się w 90 minucie meczu, gdy gospodarze poszli za ciosem i dali swojemu zespołowi bramkę kontaktową, która sprowokowała bramkarza Przybyszówki do szarży na pole karne Sokoła. Tam zrobiło się gorąco i trochę szczęśliwie udało się zażegnać niebezpieczeństwo. Decyzja Tomasza Brzychca okazała się gwoździem do trumny KS Przybyszówka, bo w ostatniej akcji meczu rajd po skrzydle rozpoczął Mika, który z odległości około 25 metrów ustalił wynik meczu pakując piłkę do niestrzeżonej bramki gospodarzy, tym samym strzelając swoją pierwszą bramkę w ligowych rozgrywkach seniorów.

Mecz zakończył się szczęśliwie, ale był kopią sytuacji z meczu z Sawą Sonina, gdy po zdeklasowaniu rywala w pierwszej połowie, w drugiej widoczny był brak koncentracji, który poskutkował stratą bramek (wszystkie padły właściwie po własnych błędach).

KS Przybyszówka – TG Sokół Sokołów Małopolski 3:5 (0:4)

Bramki: Gospodarze (57′, 67′, 90’+1) – K.Nowak (9′, 16′-k), P.Darocha (17′), M.Rak (32′), B.Mika (90’+4)

Skład (TG Sokół): B.Babiarz, M.Wilk, P.Świst, S.Świst, Ł.Nizioł, M.Uram, T.Brzychczy, P.Codello, P.Darocha (70′ K.Nowak), M.Rak (88′ B.Mika), K.Nowak (80′ B.Bałamut)

Wyniki 8 kolejki Klasy Okręgowej:
KS Przybyszówka – TG Sokół Sokołów Małopolski 3:5 (0:4)
Głogovia – Astra Medynia Głogowska 1:1
Strumyk Malawa – Błażowianka 0:1 (0:1)
Sawa Sonina – KS Stobierna 4:0
Wisłok Czarna – Wisłok Strzyżów 3:3 (1:2)
LKS Trzebownisko – KS Dąbrówki 4:0 (1:0)
Bratek Bratkowice – Grodziszczanka (15:00)
Resovia II – Dynovia (17:00)

 

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com