Zwycięstwo w przedostatnim meczu kontrolnym

Upalne popołudnie nie przeszkodziło naszej drużynie w odniesieniu zwycięstwa nad miejscową ekipą Wisłoka i po 90 minutach wygrywamy w Czarnej 2:1 (1:1). Warto podkreślić, że choć wynik tego nie pokazuje, Sokół był bez cienia wątpliwości drużyną lepszą w dzisiejszym sparingu. Bramki zdobywali: Michał Bal z rzutu wolnego i zawodnik testowany.

Już od samego początku widać było, że miejscowi podeszli do dzisiejszego meczu bardzo serio. Gra jak na sparing była dość ostra, co przełożyło się na późniejsze momenty. Pierwsze 20-30 minut to dominacja Sokoła, co przełożyło się na kilka dobrych sytuacji strzeleckich, jednak pierwsze trafienie padło z rzutu wolnego, który wykonywał Michał Bal. Dobre sytuacje mieli także m.in. Piotr Darocha, ale podwyższenia wyniku nie było. W zamian za to pierwszy strzał w światło bramki i niestety niefortunna interwencja bramkarza dały Wisłokowi remis w spotkaniu. Chwilę później zakończyła się pierwsza połowa.

W drugiej części kolejny raz Sokół miał przewagę z gry, jednak tempo gry osłabło, dużo było gry na faul, ale nie brakowało okazji strzeleckich, choć interwencjami musiał się popisać także nasz bramkarz. Najpierw gola zdobył jeden z zawodników testowanych, później niezdecydowanie obrońców wykorzystał Karol Nowak, który wpakował piłkę do siatki (gol nie został uznany przez sędziego). Karol Nowak ponadto dwukrotnie był bliski przelobowania bramkarza z dużej odległości. Inni zawodnicy Sokoła także oddawali groźne strzały w kierunku bramki rywala. Wynik nie uległ jednak zmianie i niżej notowany rywal ostatecznie przegrywa jedną bramką. W meczu wyróżnił się Bartosz Mika, który otrzymał trzyminutową karę za nieprzepisowe zatrzymanie kontrataku rywala.

Mamy nadzieję, że dzisiejszy sparing zaowocuje w lidze. Gdyby nie temperatura, to warunki do gry były znakomite, bo płyta boiska stadionu w Czarnej prezentowała się znakomicie, co zachęcało do szybkiej, kombinacyjnej gry.

Wisłok Czarna – TG Sokół 1:2 (1:1)

Bramki: M.Bal (6′), Zawodnik testowany (60′)

Kadra TG Sokół: G.Kwiecień (46′ B.Babiarz), M.Szczygieł, Ł.Dec, A.Piękoś, Zawodnik testowany, T.Brzychczy, M.Gorzenik, Zawodnik testowany, P.Darocha, Ł.Nizioł, Zawodnik testowany, K.Kołodziej, Zawodnik testowany, M.Bal, K.Nowak, B.Mika

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com
4 odpowiedzi
  1. RyanTG

   Owszem, ale niestety jeszcze w tej chwili nie mogę podać nazwisk zawodników testowanych. Myślę, że wszystko wyjaśni się za kilka dni. Proszę wszystkich jeszcze o trochę cierpliwości. 🙂

 1. RyanTG

  Najlepsze drużyny owszem mogą sobie na to pozwolić, ale na tym poziomie ligowym takich informacji raczej się nie podaje.

 2. RyanTG

  O tym, że Łukasz Świst odszedł do Sawy podaje już strona tego klubu, dlatego informację można uznać za pewną. Piotrek Szalacha na razie zawiesza przygodę z piłką. Marcin Pietrucha w dalszym ciągu trenuje z zespołem.