Rafał Korbecki (TG Sokół Sokołów Małopolski 2023)

25-letni pomocnik Rafał Korbecki zamieni KS Zaczernie na TG Sokół i od tej jesieni będzie grał na lewej pomocy w Sokołowie. Pochodzący z Łukawca zawodnik większość dotychczasowych sezonów rozegrał w barwach tamtejszego ŁKS-u i jest jego wychowankiem. Witamy w TGS!

Pierwsze piłkarskie kroki

Zacznijmy od samego początku, bo pierwsze piłkarskie kroki nowy Sokół stawiał w Orłach Rzeszów, które wychowały sporą liczbę uznanych ligowców.

Krok po kroku

Śledząc przygodę Rafała z piłką można zauważyć, że stopniowo wraz z drużyną ŁKS Łukawiec notuje konsekwentny progres. Zespół z Gminy Trzebownisko startuje w Klasie B, by ostatecznie stać się średniakiem ligę wyżej. Po licznych sezonach w macierzystym klubie (plus występach w drużynach młodzieżowych LKS Łąka) Rafał przenosi się do czołowej ekipy rzeszowskiej Klasy Okręgowej – KS Zaczernie. Grając u trenera Łukasza Kłeczka Rafał debiutuje zresztą na tym szczeblu. Przypomnijmy, Zaczernie wyprzedziło nas w ubiegłym sezonie w tabeli i zakończyło na 3. miejscu w lidze.

Mamy więc nadzieję, że w barwach Sokoła Rafał Korbecki wrzuci jeszcze wyższy bieg. Życzymy samych udanych występów w TGS! Na listę strzelców Rafał zdążył się wpisać już w pierwszym sparingowym meczu z Wolą Dalszą, dlatego czekamy na.. premierowe trafienie w oficjalnym meczu.

Rafał Korbecki (statystyki)

Klasa Okręgowa
2022/2023 – 16 występów – KS Zaczernie
Źródło

Rafał Korbecki (TG Sokół Sokołów Małopolski)

Narodowość
polPolska
Pozycja
Pomocnik
Kluby
Orły Rzeszów, LKS Łąka, ŁKS Łukawiec, KS Zaczernie
Debiut w TGS
TG Sokół - LKS Trzebownisko 2:1 (12.08.2023)
Obecna drużyna
TG Sokół Sokołów Małopolski
Wiek
26

Odpowiedz

TG Sokół

TG Sokół to amatorski klub piłkarski z Sokołowa Małopolskiego. I kontynuującym tradycje założonego w 1894 roku miejscowego gniazda Towarzystwa Gimnastycznego Sokół.

W sezonie 2023/2024 piłkarze Sokoła rywalizują w Klasie Okręgowej Rzeszów. Sokół to również drużyna juniorów starszych oraz założona w 2015 roku Akademia Futbolu SokółW ośmiu grupach szkółki piłkarskiej trenuje grupa ponad 110 młodych sportowców z roczników od 2009 do 2018.

Transfery (lato 2023)

Przybyli:
Łukasz Świst (Błękit Żołynia)
Norbert Podolak (Azalia Wola Zarczycka)
Karol Skuba (Crasnovia Krasne)
Yuriy Shorodok – UKR (Plantator Nienadówka)
Luka Letandze – GEO (Sokół Nisko)

Ubyli:
Jakub Ożóg (KS Wiązownica)

Najnowsze wpisy

Trenerze, dziękujemy!
2024-07-14
Żegnaj, Trenerze
2024-05-23
TG Sokół Sokołów Małopolski vs KS Przybyszówka 3:1 (1:0)
Pewna wygrana z Przybyszówką. Sokół umacnia się na podium.
2024-03-30

Najnowsze komentarze