Kuba Ożóg wiosną zagra w 3. lidze!

Kuba Ożóg zagra w 3-lidze w barwach KS WIązownica

Pierwsze wieści transferowe, które mamy w tym roku dla Was to informacja, że Kuba Ożóg, nasz 17-letni wychowanek, trafi w zimowym okienku do 3-ligowego KS Wiązownica. To dla Kuby duża szansa i założenie poprzeczki dwa poziomy wyżej. Sokół uda się na półroczne wypożyczenie do końca sezonu. Kuba, trzymamy mocno kciuki i powodzenia!

Kuba pierwsze piłkarskie kroki stawiał równocześnie z naszą Akademią Futbolu, po czym trafił do SMS-u Resovii. W barwach klubu z Wyspiańskiego łapał doświadczenie w Centralnej Lidze Juniorów i powrócił latem do Sokołowa. Tutaj z meczu na mecz coraz mocniej akcentował wartość dla naszego zespołu. Mimo młodego wieku został jednym z motorów napędowych świetnie spisującej się ekipy TGS. Co nie umknęło uwadze trenerów, a co poskutkowało m.in. testami w Wiśle Płock.

Pod okiem trenera Artura Marciniaka Kuba zebrał 16 występów, zanotował: 8 asyst i 9-krotnie wpisywał się na listę strzelców. Do tego bardzo aktywnie, w miarę możliwości wspierał swoich rówieśników z juniorów starszych. Tam w pięciu spotkaniach aż 14-krotnie pojawiał się na liście strzelców zespołu U-19 Sokoła.

KS Wiązownica po rundzie jesiennej zajmuje 13. miejsce. Rywalizuje w lidze (grupie 4) m.in. z Wieczystą Kraków, Siarką Tarnobrzeg, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski czy Avią Świdnik.

Kuba Ożóg to nie pierwszy Sokół, który miał już okazję grać dla KS Wiązownica. W przeszłości barwy klubu spod Jarosławia reprezentował Piotr Gnatek.

Odpowiedz

TG Sokół

TG Sokół to amatorski klub piłkarski z Sokołowa Małopolskiego. I kontynuującym tradycje założonego w 1894 roku miejscowego gniazda Towarzystwa Gimnastycznego Sokół.

W sezonie 2023/2024 piłkarze Sokoła rywalizują w Klasie Okręgowej Rzeszów. Sokół to również drużyna juniorów starszych oraz założona w 2015 roku Akademia Futbolu SokółW ośmiu grupach szkółki piłkarskiej trenuje grupa ponad 110 młodych sportowców z roczników od 2009 do 2018.

Transfery (lato 2023)

Przybyli:
trener Artur Marciniak (Plantator Nienadówka)
Jakub Ożóg (powrót z SMS Resovia)
Maciej Gielar (Stal II Rzeszów)
Damian Szary (Głogovia)
Daniel Mazurek (Plantator)
Andrzej Warzocha (Raniżovia)
Rafał Korbecki (KS Zaczernie)
Tomasz Walat (Wólczanka Wólka Pełkińska)
Rafał Lelek (powrót po kontuzji)
Sylwester Bigdoń (Sokół Kolbuszowa Dolna)

Ubyli:
Konrad Panek (LKS Jasionka)
Hubert Serwatka (Błażowianka)
Adam Kamiński (LKS Jasionka)
Marcin Uram (Herkules Trzebuska)
Michał Uram (Herkules Trzebuska)
Kamil Jagusiak (Herkules Trzebuska)
Mateusz Wilk (KS Stobierna)
Paweł Pieczonka (LKS Trzebownisko)
Łukasz Dudzik (Korona Rzeszów)
Adrian Wójcik (MKS Trzebinia)
Daniel Ziobro (?)

Najnowsze wpisy

Pierwszy sparing dla Azalii!
2024-02-03
Nabór dziewczynek Akademia (roczniki 2014-2018)
Ruszamy z naborem Sokółek do Girls’ Division Akademii!
2024-01-01
Podsumowanie 2023/2024 TG Sokół Sokołów Małopolski (Klasa Okręgowa Rzeszów)
Podsumowanie rundy (jesień 2023)
2023-12-03

Najnowsze komentarze