Odliczamy dalej. Karol Skuba kolejną nową twarzą w Sokole!

Inauguracyjne starcie już jutro, a my kontynuujemy odliczankę. Trzecim już ruchem kadrowym naszego klubu jest Karol Skuba. 26-latek dołączył do TGS z macierzystej Crasnovii, w której spędził ostatnie dwa i pół sezonu. Karol jest nominalnie napastnikiem i ma za sobą grę m.in. w trzecioligowej Resovii.

Wejść w buty Karola Nowaka

Gdy sokołowscy kibice wspominają imię Karola to pamiętają historyczne już rekordy Karola Nowaka, naszego supersnajpera. Teraz w jego buty będzie się starał wejść jego imiennik, z całkiem ciekawym piłkarskim CV. I trzymamy kciuki, żeby polowanie na gole przychodziło naszemu świeżo upieczonemu Sokołowi równie dobrze, mając u boku jednego z najskuteczniejszych graczy rzeszowskiej Klasy Okręgowej – Tomasza Walata.

Wróćmy na moment do samego Karola. Ten swoją piłkarską przygodę rozpoczął w młodzieżowych zespołach Crasnovii, skąd trafił do SMS-u Resovii. Tam dzielił szatnię m.in. z Piotrem Gnatkiem (jak się okazało trafiali na siebie także później). Przełomowy okazał się sezon 2014/2015. Po obiecującym sezonie jako 16-latek awansował do kadry występującego na szczeblu 3. ligi Resovii, w której uzbierał 28 występów i trzy gole.

W kolejnym sezonie młody napastnik reprezentował drugą drużynę Pasiaków w Klasie Okręgowej, a stamtąd wspólnie z Piotrem Gnatkiem powędrował do 4. ligi – do Wólczanki Wólka Pełkińska. W sezonie 2017/2018 ponownie występował w barwach podkarpackiej Czwartej Ligi, tym razem jako piłkarz Wisłoka Strzyżów. Następnie powrócił do macierzystej Crasnovii z przerwami na jednorundowe wypożyczenia najpierw do LKS-u Wola Dalsza, a następnie do Sokoła Kamień.

Na koniec kilka ciekawostek. W przeszłości Karol Skuba był Królem Strzelców Centralnej Ligi Juniorów. W sezonie 2020/2021 w barwach piątoligowej jeszcze wtedy Crasnovii błyszczał jako strzelec i liderował w klasyfikacji snajperów naszej ligi.

Karol, witamy w Sokołowie!

Karol Skuba (TG Sokół Sokołów Małopolski)

Narodowość
polPolska
Pozycja
Napastnik
Kluby
Crasnovia (juniorzy), SMS Resovia, Resovia, Wólczanka Wólka Pełkińska, Wisłok Strzyżów, Crasnovia, LKS Wola Dalsza, Sokół Kamień, Crasnovia, TG Sokół
Height
188
Obecna drużyna
TG Sokół Sokołów Małopolski
Wiek
26

Odpowiedz

TG Sokół

TG Sokół to amatorski klub piłkarski z Sokołowa Małopolskiego. I kontynuującym tradycje założonego w 1894 roku miejscowego gniazda Towarzystwa Gimnastycznego Sokół.

W sezonie 2023/2024 piłkarze Sokoła rywalizują w Klasie Okręgowej Rzeszów. Sokół to również drużyna juniorów starszych oraz założona w 2015 roku Akademia Futbolu SokółW ośmiu grupach szkółki piłkarskiej trenuje grupa ponad 110 młodych sportowców z roczników od 2009 do 2018.

Transfery (lato 2023)

Przybyli:
Łukasz Świst (Błękit Żołynia)
Norbert Podolak (Azalia Wola Zarczycka)
Karol Skuba (Crasnovia Krasne)
Yuriy Shorodok – UKR (Plantator Nienadówka)
Luka Letandze – GEO (Sokół Nisko)

Ubyli:
Jakub Ożóg (KS Wiązownica)

Najnowsze wpisy

Żegnaj, Trenerze
2024-05-23
TG Sokół Sokołów Małopolski vs KS Przybyszówka 3:1 (1:0)
Pewna wygrana z Przybyszówką. Sokół umacnia się na podium.
2024-03-30
TG Sokół Sokołów Małopolski (fot. KRTSE Photography)
Błażowa zdobyta! Zadecydował jeden gol
2024-03-24

Najnowsze komentarze