Luka Letandze. Przedstawiamy piąty transfer na zakończenie transferowej sagi!

Luka Letandze (TG Sokół Sokołów Małopolski)

Ostatnim zawodnikiem, który dołączył na wiosnę do zespołu trenera Artura Marciniaka jest 21-letni skrzydłowy Luka Letandze, były młodzieżowy reprezentant Gruzji U-17, a ostatnio gracz Sokoła Nisko. To bardzo ciekawa postać, o której na pewno jeszcze nie jeden raz usłyszymy!

Gruzja słynie nie tylko ze świetnej kuchni, dobrego wina i majestatycznych gór Kaukazu, ale też ze znakomitych piłkarzy. To stamtąd pochodziły takie osobistości jak legendy Ajaxu Amsterdam – Szota Arweladze i AC Milan – Kacha Kaladze. Młodsi kibice będą za to kojarzyć Chwiczę Kwaracchelię z Napoli, natomiast kibice polskiej Ekstraklasy – Waleriana Gwilię (Raków, Legia, Piast).

Urodzony w pobliżu Morza Czarnego w Zugdidi Luka pierwsze piłkarskie kroki stawiał jednak w stołecznym klubie Aragvi Dusheti z Tbilisi. Grając tam jeszcze jako nastolatek kilkukrotnie zostawał powołany i wystąpił w meczach reprezentacji Gruzji U-17. W międzyczasie zagrał pięciokrotnie na szczeblu drugiej ligi z pierwszy zespołem Dusheti. Częściej występował jednak w drugim zespole na poziomie trzeciej ligi. Następnie Luka Letandze trafia do FC Odishi 1919 (Zugdidi).

Kolejnym przystankiem młodego Gruzina została Polska. Przebywa tu od niedawna, bo od jesieni 2022 roku. W naszym kraju jego droga jako 19-latka rozpoczyna się w Stalowej Woli w Klubie Sportowym Łukasza Kościelskiego (Klasa A), a na wiosnę debiutuje w 4-ligowym Gromie Różaniec, gdzie zalicza 11 występów i dwukrotnie wpisuje się na listę strzelców.

Na początku bieżącego sezonu na jesień reprezentuje aspirujący do powrotu do 4. ligi Sokół Nisko i tam, w 12 meczach strzela dla Sokoła jednego gola. Wiosną będziemy mieć okazję obserwować Lukę w naszych barwach, w których miał już okazję zadebiutować. I już w pierwszym meczu wpisał się do klubowych statystyk, asystując przy golu Tomasza Walata.

Luka, witamy na pokładzie i życzymy szybkiego rozwoju jako piłkarza! Liczymy na to, że nasz najnowszy nabytek rozwinie w Sokołowie skrzydła i wkrótce wypłynie na szersze wody!

ლუკა, გისულებთ სოკოლოვში და გისულებთ დიდ წარმატებებს ფეხბურთის კარიერაში!

Luka Letandze (TG Sokół Sokołów Małopolski)

Narodowość
geoGruzja
Pozycja
Pomocnik
Kluby
FC Aragvi Dusheti (GEO), FC Odishi Zugdidi (GEO), KSTŁK Stalowa Wola, Grom Różaniec, Sokół Nisko, TG Sokół
Debiut w TGS
16/03/2024 LKS Trzebownisko vs TG Sokół
Height
180
Obecna drużyna
TG Sokół Sokołów Małopolski
Wiek
21

Odpowiedz

TG Sokół

TG Sokół to amatorski klub piłkarski z Sokołowa Małopolskiego. I kontynuującym tradycje założonego w 1894 roku miejscowego gniazda Towarzystwa Gimnastycznego Sokół.

W sezonie 2023/2024 piłkarze Sokoła rywalizują w Klasie Okręgowej Rzeszów. Sokół to również drużyna juniorów starszych oraz założona w 2015 roku Akademia Futbolu SokółW ośmiu grupach szkółki piłkarskiej trenuje grupa ponad 110 młodych sportowców z roczników od 2009 do 2018.

Transfery (lato 2023)

Przybyli:
Łukasz Świst (Błękit Żołynia)
Norbert Podolak (Azalia Wola Zarczycka)
Karol Skuba (Crasnovia Krasne)
Yuriy Shorodok – UKR (Plantator Nienadówka)
Luka Letandze – GEO (Sokół Nisko)

Ubyli:
Jakub Ożóg (KS Wiązownica)

Najnowsze wpisy

Trenerze, dziękujemy!
2024-07-14
Żegnaj, Trenerze
2024-05-23
TG Sokół Sokołów Małopolski vs KS Przybyszówka 3:1 (1:0)
Pewna wygrana z Przybyszówką. Sokół umacnia się na podium.
2024-03-30

Najnowsze komentarze