Żegnaj, Trenerze

Dotarła do nas bardzo smutna informacja o śmierci naszego byłego trenera Jerzego Daniło, którego zapamiętamy jako pogodną, serdeczną osobę i wymagającego trenera. Żegnaj, Trenerze.

Trener Jerzy nasz zespół objął w październiku 2012 roku, podczas gdy Sokół występował jeszcze na szczeblu piłkarskiej Klasy A. Po Mistrzostwie w rozgrywkach nasza drużyna po czterech latach przerwy powróciła do rzeszowskiej Klasy Okręgowej z trenerem Daniło na ławce. Jednocześnie wywodzący się z Sanoka szkoleniowiec trenował naszą drużynę juniorów starszych.

Trener Jerzy Daniło pochodził z Sanoka, a jego macierzystym klubem była sanocka Stal, z którą był związany do 1971 roku, gdy trafił do Resovii, z którą w 1977 roku występując na pozycji pomocnika awansował do II ligi. Po grze w Rzeszowie Jerzy Daniło udał się za ocean, gdzie jako zawodnik Chicago Croatian dotarł m.in. do finału US Open Cup.

Po powrocie do Polski w 1983 roku rozpoczął pracę trenerską i był związany z wieloma podkarpackimi klubami (w tym również naszym): Resovią, Czarnymi Jasło, Pogonią Leżajsk, Kolbuszowianką, JKS-em Jarosław, Karpatami Krosno, Polonią Przemyśl, Sokołem Kamień, ale największym sukcesem była praca na trenerskiej ławce jego macierzystej Stali Sanok, z którą w sezonie 1997/1998 zdobył mistrzostwo III ligi i awansował na centralny szczebel II ligi.

W imieniu własnym, Zarządu i sokołowskiego piłkarskiego środowiska bliskim trenera Jerzego Daniły pragniemy wyrazić szczere kondolencje.

Odpowiedz

TG Sokół

TG Sokół to amatorski klub piłkarski z Sokołowa Małopolskiego. I kontynuującym tradycje założonego w 1894 roku miejscowego gniazda Towarzystwa Gimnastycznego Sokół.

W sezonie 2023/2024 piłkarze Sokoła rywalizują w Klasie Okręgowej Rzeszów. Sokół to również drużyna juniorów starszych oraz założona w 2015 roku Akademia Futbolu SokółW ośmiu grupach szkółki piłkarskiej trenuje grupa ponad 110 młodych sportowców z roczników od 2009 do 2018.

Transfery (lato 2023)

Przybyli:
Łukasz Świst (Błękit Żołynia)
Norbert Podolak (Azalia Wola Zarczycka)
Karol Skuba (Crasnovia Krasne)
Yuriy Shorodok – UKR (Plantator Nienadówka)
Luka Letandze – GEO (Sokół Nisko)

Ubyli:
Jakub Ożóg (KS Wiązownica)

Najnowsze wpisy

TG Sokół Sokołów Małopolski vs KS Przybyszówka 3:1 (1:0)
Pewna wygrana z Przybyszówką. Sokół umacnia się na podium.
2024-03-30
TG Sokół Sokołów Małopolski (fot. KRTSE Photography)
Błażowa zdobyta! Zadecydował jeden gol
2024-03-24
Luka Letandze (TG Sokół Sokołów Małopolski)
Luka Letandze. Przedstawiamy piąty transfer na zakończenie transferowej sagi!
2024-03-19

Najnowsze komentarze