Udanie rozpoczęliśmy nowy sezon, a jeszcze w tym tygodniu Sokołów czeka kolejny ligowy sprawdzian. Zagramy z mocną ekipą Klubu Sportowego Zaczernie. Pierwszy gwizdek już w niedzielę 3 września o 16:00. Zapraszamy!

Jeśli ktoś upatrywał faworytów do walki o 4. ligę to na pewno brał pod uwagę drużynę Zaczernia. Ekipa z zachodniej części Gminy Trzebownisko od momentu powrotu do Klasy Okręgowej w 2017 roku zanotowała swój najlepszy sezon i była trzecią siłą naszej ligi minionego sezonu. Latem doszło jednak do małego przetasowania w obozie KS-u.

Pięć lat trenera Kłeczka

Zadania odbudowy piłkarskiego Zaczernie, byłego 3- i 4-ligowca podjął się trener Łukasz Kłeczek, który latem zdecydował się na zmianę. I trzeba oddać, że w tym czasie powstała w Zaczerniu niezła drużyna. Schedę po byłym już trenerze przejął Hubert Put, wciąż aktywny piłkarz zaczerskiej ekipy. Na korzyść młodego, 26-letniego trenera przemawia to, że zna swoją drużynę od środka, a jako szkoleniowiec zbierał doświadczenie od pracy, w macierzystym SMS-ie Resovii.

Zmiany kadrowe. Bez rewolucji

Jeśli ktoś śledzi nasze media to wie, że to właśnie z Zaczernia dołączył do nas Rafał Korbecki. Start w wykonaniu nowego Sokoła jak najbardziej udany, o Rafale trochę już wspominaliśmy, więc przyjrzyjmy się też pozostałym ruchom transferowym podrzeszowskiego klubu.

Medialne okazało się przyjście do teamu Huberta Puta 26-letniego wychowanka Resovii, a ostatnio gracza Izolatora Boguchwała – Michała Cacha. Nieprzypadkowo, bo nowy nabytek grał w jednym roczniku młodzieżówek klubu z Rzeszowa. Co ciekawe, razem z dwoma Sokołami – Piotrem Gnatkiem i Rafałem Lelkiem. Z pewnością jest to jeden z najciekawszych transferów w naszej lidze. Resztę zweryfikuje boisko. W każdym razie, Michał ma niezłe piłkarskie CV, bo oprócz gry w 4-ligowej „Izolacji” grał m.in. dla Rezerw Resovii, KS-u Wiązownica, Polonii Przemyśl, Sokoła Kolbuszowa Dolna i Błękitnych Ropczyce.

Do tego po kontuzjach powróciła para podstawowych graczy – 30-letni Piotr Pękala i 33-letni Krzysztof Baran. Po krótkim epizodzie w KS Stobierna dołączył też Hubert Guzior, który będzie. 30-latek będzie jednak raczej pełnić rolę zmiennika innego golkipera z Zaczernia – Filipa Matusiaka. Prywatnie jest to brat innego gracza tego klubu – Arkadiusza. Ostatnim zauważonym przez nam ruchem jest sprowadzenie 18-letniego gracza Mrowlanki Dawida Janowskiego. Ten co prawda pojawił się na ławce w meczu z Błękitem, ale ligowego debiutu w Klasie Okręgowej jeszcze nie zanotował.

W drugą stronę powędrowali, oprócz wcześniej wspomnianego Rafała Korbeckiego.. Dariusz Łoin, który zamienił Zaczernie na Sarzynę (A-klasowy KS), Stefan Krężel (trafił do Włókniarza Rakszawa). W Sawie Sonina w tym sezonie gra dobrze nam znany Patryk Świst, natomiast Tomasz Misiąg zagra w Fredro Surochów (Klasa A Jarosław).

Historia potyczek Sokołów z Koziołkami

Powstała w 1947 roku przy Browarze w Zaczerniu drużyna LZS-u (a później KS-u) z Sokołowianami mierzyła się jeszcze pod koniec lat 40-tych. Od tej pory mierzyliśmy się ze sobą w lidze przynajmniej 21 razy. Dotkliwa była dla nas porażka z czerwca 2022 roku, ale ostatni mecz zapisujemy na swoje konto. Wygraliśmy wiosną na własnym boisku 3:1.

Wygrane Sokoła: 11

Remisy: 5

Wygrane Zaczernia: 5

Bilans bramkowy: 42:28, na korzyść TGS

1949/1950 Klasa C
Związkowiec Sokołów – LZS Zaczernie 4:4

1957 Klasa B
Sokołowianka – LZS Zaczernie 5:1

1983/1984 Klasa W
LZS Zaczernie – Sokołowianka 0:0
Sokołowianka – LZS Zaczernie 2:1

1984/1985 Klasa W
Sokołowianka – LZS Zaczernie 3:0
LZS Zaczernie – Sokołowianka 0:3

2003/2004 Klasa O
TG Sokół – KS Zaczernie 2:0
KS Zaczernie – TG Sokół 0:3

2007/2008 Klasa O
TG Sokół – KS Zaczernie 1:1
KS Zaczernie – TG Sokół 3:1

2008/2009 Klasa O
KS Zaczernie – TG Sokół 3:0 wo.
TG Sokół – KS Zaczernie 0:3

2018/2019 Klasa O
TG Sokół – KS Zaczernie 1:1
KS Zaczernie – TG Sokół 0:3

2019/2020 Klasa O
TG Sokół – KS Zaczernie 5:1
Rewanż nie odbył się (COVID-19)

2020/2021 Klasa O
KS Zaczernie – TG Sokół 0:1
TG Sokół – KS Zaczernie 4:1

2021/2022 Klasa O
KS Zaczernie – TG Sokół 2:1
TG Sokół – KS Zaczernie 0:6

2022/2023 Klasa O
KS Zaczernie – TG Sokół 0:0
TG Sokół – KS Zaczernie 3:1

Mocne punkty w ekipie rywala

Zaczernie jest mocną i doświadczoną drużyną z szeroką kadrą. Ciężko o wyróżnienie tylko jednego zawodnika. Na pewno mocnymi punktami są m.in. kapitan Arkadiusz Guzior i Kacper Rączka (aktualnie najlepszy strzelec Zaczernia z trzema golami). Sporo swojej drużynie od kilku dobrych sezonów daje też Jakub Sroka oraz powracający po przerwie Krzysztof Baran. Czeka nas z pewnością ciężki mecz.

Zapraszamy jednocześnie na pozostałe mecze naszych drużyn!

ROZKŁAD JAZDY:

Sobota (2.09.2023)

Skrzat starszy: TG Sokół U-7 (Turniej w Sokołowie, 9:00)

Junior starszy: TG Sokół U-19 – KS Bystrzyca (11:00)

Żak młodszy: TG Sokół U-8 (Turniej w Sokołowie, 13:00)

Niedziela (3.09.2023)

Seniorzy: TG Sokół – Klub Sportowy Zaczernie (16:00)

Poniedziałek (4.09.2023)

Orlik młodszy: TG Sokół U-10 BIAŁY, TG Sokół U-10 NIEBIESKI (Turniej w Rogoźnicy, 17:00)

Wtorek (5.09.2023)

Młodzik młodszy: TG Sokół U-12 – WRS Rzeszów (17:00)

Odpowiedz

TG Sokół

TG Sokół to amatorski klub piłkarski z Sokołowa Małopolskiego. I kontynuującym tradycje założonego w 1894 roku miejscowego gniazda Towarzystwa Gimnastycznego Sokół.

W sezonie 2023/2024 piłkarze Sokoła rywalizują w Klasie Okręgowej Rzeszów. Sokół to również drużyna juniorów starszych oraz założona w 2015 roku Akademia Futbolu SokółW ośmiu grupach szkółki piłkarskiej trenuje grupa ponad 110 młodych sportowców z roczników od 2009 do 2018.

Transfery (lato 2023)

Przybyli:
Łukasz Świst (Błękit Żołynia)
Norbert Podolak (Azalia Wola Zarczycka)
Karol Skuba (Crasnovia Krasne)
Yuriy Shorodok – UKR (Plantator Nienadówka)
Luka Letandze – GEO (Sokół Nisko)

Ubyli:
Jakub Ożóg (KS Wiązownica)

Najnowsze wpisy

Trenerze, dziękujemy!
2024-07-14
Żegnaj, Trenerze
2024-05-23
TG Sokół Sokołów Małopolski vs KS Przybyszówka 3:1 (1:0)
Pewna wygrana z Przybyszówką. Sokół umacnia się na podium.
2024-03-30

Najnowsze komentarze