Następny meczTG Sokół – KS Dąbrówki/2023-10-01/Polna 1, Sokołów Małopolski

Po raz kolejny Sokół zgarnął pełną pulę w meczu wyjazdowym. Tym razem wywozimy bardzo cenne trzy punkty ze stadionu LKS-u Jasionka, gdzie wygrywamy 1:2 (0:2) po, jak się okazało, ciężkim meczu. Zwycięstwo w spotkaniu dedykujemy Kamilowi Sidorowi, który we wczorajszym meczu odniósł kontuzję, a wcześniej zdobył gola. Kamil, podobnie jak Sebastian Rodzeń w związku z wyjazdem za granicę wkrótce nas na jakiś czas opuści. Dziękujemy! Pozostałe gole zdobywali: Kuba Ożóg (dla TGS) i Konrad Panek (dla LKS Jasionka).

Świetne wejście w mecz

Mecz rozpoczął się znakomicie dla Sokołów, bo już w 2. minucie po uderzeniu Tomasza Walata bramkarz paruje piłkę na bok, a tam instynktem popisał się Kuba Ożóg, który pakuje z trzech metrów futbolówkę do bramki LKS-u. W 25. minucie mamy kontrę, piłkę wyprowadza Damian Szary, który podaje do Walata, a ten wzdłuż bramki zagrywa do nabiegającego Sidora. Niestety w 34. minucie tracimy wcześniejszego strzelca, gdy Kamil zostaje faulowany przez gracza gospodarzy i nabawia się przez to kontuzji.

Gospodarze łapią kontakt

LKS Jasionka miał swoje sytuacje w pierwszej połowie, ale bardzo dobrze między słupkami naszej bramki spisywał się Piotr Gnatek. Po zmianie stron w 62. minucie po dużym zamieszaniu i dopiero przy trzeciej próbie celnego uderzenia dopięli swego gracze beniaminka, a to za sprawą.. Konrada Panka. Nasz były zawodnik utrzymuje niezłą strzelecką formę, ale tym razem jego gol był jedynie bramką kontaktową. Więcej goli w tym meczu nie padło.

Pech Jasionki, Sokół kończy w „10”

Sokół kończy mecz w „10”, gdy w okolicy 80. minuty drugi raz zostaje napomniany Sylwester Bigdoń. To był trudny mecz dla Sokołów, a na pewno jakiś wpływ miało zmęczenie po pucharowym środowym starciu z Crasnovią. Cieszymy się z trzech punktów, choć trzeba uczciwie oddać gospodarzom, tego tego dnia nie mieli po prostu szczęścia. LKS Jasionka przeważał w tym meczu. Dzięki sobotniej wygranej utrzymujemy się wśród uciekających przed ligowym peletonem!

Kamil, jeszcze raz wielkie podziękowania za pomoc w pierwszej części rundy!

LKS Jasionka – TG Sokół Sokołów Małopolski 1:2 (0:2)

Bramki: Konrad Panek (62′) – Jakub Ożóg (2′), Kamil Sidor (25′)

Skład (LKS Jasionka): Arnold Dudek – Pavlo Kozak, Maciej Lewicki, Łukasz Malinowski, Paweł Nowak, Krzysztof Puc, Patryk Stulin, Jakub Wanowicz, Michał Wojewoda, Dariusz Jarecki, Konrad Panek ⚽
Trener Ireneusz Kędzior

Skład (TG Sokół): Piotr Gnatek – Dominik Pietroński (c), Andrzej Warzocha, Kamil Sidor ⚽ (34′ Rafał Lelek), Maciej Gielar, Damian Szary, Bartosz Grzesik, Sylwester Bigdoń (80′ cz.k.), Jakub Ożóg ⚽, Rafał Korbecki, Tomasz Walat
Trener Artur Marciniak

Odpowiedz

TG Sokół

TG Sokół to amatorski klub piłkarski z Sokołowa Małopolskiego. I kontynuującym tradycje założonego w 1894 roku miejscowego gniazda Towarzystwa Gimnastycznego Sokół.

W sezonie 2023/2024 piłkarze Sokoła rywalizują w Klasie Okręgowej Rzeszów. Sokół to również drużyna juniorów starszych oraz założona w 2015 roku Akademia Futbolu SokółW ośmiu grupach szkółki piłkarskiej trenuje grupa ponad 110 młodych sportowców z roczników od 2009 do 2018.

Transfery (lato 2023)

Przybyli:
trener Artur Marciniak (Plantator Nienadówka)
Jakub Ożóg (powrót z SMS Resovia)
Maciej Gielar (Stal II Rzeszów)
Damian Szary (Głogovia)
Daniel Mazurek (Plantator)
Andrzej Warzocha (Raniżovia)
Rafał Korbecki (KS Zaczernie)
Tomasz Walat (Wólczanka Wólka Pełkińska)
Rafał Lelek (powrót po kontuzji)
Sylwester Bigdoń (Sokół Kolbuszowa Dolna)

Ubyli:
Konrad Panek (LKS Jasionka)
Hubert Serwatka (Błażowianka)
Adam Kamiński (LKS Jasionka)
Marcin Uram (Herkules Trzebuska)
Michał Uram (Herkules Trzebuska)
Kamil Jagusiak (Herkules Trzebuska)
Mateusz Wilk (KS Stobierna)
Paweł Pieczonka (LKS Trzebownisko)
Łukasz Dudzik (Korona Rzeszów)
Adrian Wójcik (MKS Trzebinia)
Daniel Ziobro (?)

Najnowsze wpisy

Mecz Strug Tyczyn vs TG Sokół Sokołów Małopolski
Sokół wciąż niepokonany! Cenny remis w Tyczynie
2023-09-26
Strug Tyczyn vs TG Sokół Sokołów Małopolski (Klasa O Rzeszów 2023/2024)
Na celowniku #7: Strug Tyczyn
2023-09-23
TG Sokół Sokołów Małopolski vs Leśna Wólka Podleśna 4:2 (2:0)
Come-back Sokoła i wygrana z Leśną!
2023-09-17

Najnowsze komentarze