Po raz kolejny Sokół zgarnął pełną pulę w meczu wyjazdowym. Tym razem wywozimy bardzo cenne trzy punkty ze stadionu LKS-u Jasionka, gdzie wygrywamy 1:2 (0:2) po, jak się okazało, ciężkim meczu. Zwycięstwo w spotkaniu dedykujemy Kamilowi Sidorowi, który we wczorajszym meczu odniósł kontuzję, a wcześniej zdobył gola. Kamil, podobnie jak Sebastian Rodzeń w związku z wyjazdem za granicę wkrótce nas na jakiś czas opuści. Dziękujemy! Pozostałe gole zdobywali: Kuba Ożóg (dla TGS) i Konrad Panek (dla LKS Jasionka).

Świetne wejście w mecz

Mecz rozpoczął się znakomicie dla Sokołów, bo już w 2. minucie po uderzeniu Tomasza Walata bramkarz paruje piłkę na bok, a tam instynktem popisał się Kuba Ożóg, który pakuje z trzech metrów futbolówkę do bramki LKS-u. W 25. minucie mamy kontrę, piłkę wyprowadza Damian Szary, który podaje do Walata, a ten wzdłuż bramki zagrywa do nabiegającego Sidora. Niestety w 34. minucie tracimy wcześniejszego strzelca, gdy Kamil zostaje faulowany przez gracza gospodarzy i nabawia się przez to kontuzji.

Gospodarze łapią kontakt

LKS Jasionka miał swoje sytuacje w pierwszej połowie, ale bardzo dobrze między słupkami naszej bramki spisywał się Piotr Gnatek. Po zmianie stron w 62. minucie po dużym zamieszaniu i dopiero przy trzeciej próbie celnego uderzenia dopięli swego gracze beniaminka, a to za sprawą.. Konrada Panka. Nasz były zawodnik utrzymuje niezłą strzelecką formę, ale tym razem jego gol był jedynie bramką kontaktową. Więcej goli w tym meczu nie padło.

Pech Jasionki, Sokół kończy w „10”

Sokół kończy mecz w „10”, gdy w okolicy 80. minuty drugi raz zostaje napomniany Sylwester Bigdoń. To był trudny mecz dla Sokołów, a na pewno jakiś wpływ miało zmęczenie po pucharowym środowym starciu z Crasnovią. Cieszymy się z trzech punktów, choć trzeba uczciwie oddać gospodarzom, tego tego dnia nie mieli po prostu szczęścia. LKS Jasionka przeważał w tym meczu. Dzięki sobotniej wygranej utrzymujemy się wśród uciekających przed ligowym peletonem!

Kamil, jeszcze raz wielkie podziękowania za pomoc w pierwszej części rundy!

LKS Jasionka – TG Sokół Sokołów Małopolski 1:2 (0:2)

Bramki: Konrad Panek (62′) – Jakub Ożóg (2′), Kamil Sidor (25′)

Skład (LKS Jasionka): Arnold Dudek – Pavlo Kozak, Maciej Lewicki, Łukasz Malinowski, Paweł Nowak, Krzysztof Puc, Patryk Stulin, Jakub Wanowicz, Michał Wojewoda, Dariusz Jarecki, Konrad Panek ⚽
Trener Ireneusz Kędzior

Skład (TG Sokół): Piotr Gnatek – Dominik Pietroński (c), Andrzej Warzocha, Kamil Sidor ⚽ (34′ Rafał Lelek), Maciej Gielar, Damian Szary, Bartosz Grzesik, Sylwester Bigdoń (80′ cz.k.), Jakub Ożóg ⚽, Rafał Korbecki, Tomasz Walat
Trener Artur Marciniak

Odpowiedz

TG Sokół

TG Sokół to amatorski klub piłkarski z Sokołowa Małopolskiego. I kontynuującym tradycje założonego w 1894 roku miejscowego gniazda Towarzystwa Gimnastycznego Sokół.

W sezonie 2023/2024 piłkarze Sokoła rywalizują w Klasie Okręgowej Rzeszów. Sokół to również drużyna juniorów starszych oraz założona w 2015 roku Akademia Futbolu SokółW ośmiu grupach szkółki piłkarskiej trenuje grupa ponad 110 młodych sportowców z roczników od 2009 do 2018.

Transfery (lato 2023)

Przybyli:
Łukasz Świst (Błękit Żołynia)
Norbert Podolak (Azalia Wola Zarczycka)
Karol Skuba (Crasnovia Krasne)
Yuriy Shorodok – UKR (Plantator Nienadówka)
Luka Letandze – GEO (Sokół Nisko)

Ubyli:
Jakub Ożóg (KS Wiązownica)

Najnowsze wpisy

Trenerze, dziękujemy!
2024-07-14
Żegnaj, Trenerze
2024-05-23
TG Sokół Sokołów Małopolski vs KS Przybyszówka 3:1 (1:0)
Pewna wygrana z Przybyszówką. Sokół umacnia się na podium.
2024-03-30

Najnowsze komentarze