Następny meczTG Sokół – KS Dąbrówki/2023-10-01/Polna 1, Sokołów Małopolski
TG Sokół vs Leśna Wólka Podleśna (Klasa Okręgowa)

Sokół szykuje się do kolejnego starcia, a rywalem Sokołowian będzie Leśna Wólka Podleśna, aktualnie 13. ekipa Klasy Okręgowej. Zagramy u siebie już w najbliższą niedzielę o 16:00. Do zobaczenia na Polnej!

Podopieczni trenera Wiesława Ślączki jeszcze nie zdążyli dobrze wejść w nowy sezon. Ubiegłoroczny debiutant zgromadził do tej pory 4 punkty i w meczu z TGS powalczy o odwrócenie trendu. Z kolei celem naszej drużyny będzie utrzymanie pozycji wicelidera rozgrywek.

Co wiemy o Leśnej? Latem klub z Gminy Trzebownisko stracił swoją największą gwiazdę, ubiegłorocznego Króla Strzelców rzeszowskiej Okręgówki Piotra Jandę, co przełożyło się na liczbę zdobytych w tym sezonie goli. Jednak Leśna to też inny z braci – Mateusz. Ten był bohaterem zwycięskiego, wyjazdowego meczu z Malawie (1:2). Samą ekipę z Wólki kojarzymy od strony twardej gry, i chociaż dwukrotnie wygraliśmy w tamtym sezonie z Leśną – to były to skromne wygrane (dwa razy po 1:0).

Bez większej rewolucji latem

W przeciwieństwie do Sokoła czy Błękitu, w Leśnej nie doszło do wielu zmian kadrowych. Oprócz Piotra Jandy, który zamienił Leśną na czwartoligową Lechię Sędziszów Małopolski, mamy też przejście Miłosza Czury do KS Węgierka i Zbigniewa Ciupaka (do LKS Łąka).

Z kolei nowymi nabytkami Leśnej została dwójka graczy: Kacper Niezabitowski – 22-letni wychowanek Ziomków Rzeszów, który podczas swojej przygody z piłką występował m.in. w piątoligowym Bratku Bratkowice i Grunwaldzie Budziwój, i to z tej drugiej ekipy trafia na Leśna Park.

Drugim transferem jest 29-letni Kamil Bryndal, który swoją karierę rozpoczynał pod Tarnowem, w Sokole Wałki i Wolanii Wola Rzędzińska, a ostatnią rundę rozegrał w barwach A-klasowego Startu Borek Stary.

Rywalizacja TGS i Leśnej

Historia naszych konfrontacji nie należy do najdłuższych. Z powstałym w 1977 roku klubem graliśmy w lidze tylko czterokrotnie. W sezonie 2001/2002 w łańcuckiej grupie Klasy A oraz we wspomnianym już wcześniej sezonie 2022/2023. Największym dotychczasowym sukcesem społeczności Wólki Podleśnej jest awans do Klasy Okręgowej rok temu. W ostatnich latach, pomijając bardzo udane dla Biało-Zielonej drużyny dwa lata LKS występował głównie szczebel niżej, w Klasie A, choć zdarzały się momenty, gdy lawirował pomiędzy Klasą A i B, natomiast w bardzo mocnej piłkarsko Gminie przez dłuższy czas odgrywał nieco skromniejszą rolę niż większe kluby ze Stobiernej, Jasionki, Nowej Wsi i Trzebowniska.

Powrót na trenerską ławkę

Na ławce w Wólce Podleśnej znajdziemy doświadczonego i uznanego szkoleniowca Wiesława Ślączkę. Trener, który w przeszłości prowadził m.in. Włókniarza Rakszawa, Strug Tyczyn, LKS Jasionka, Victorię Budy Głogowskie i Start Borek Stary pracował już wcześniej z piłkarzami Leśnej. Przez dwa i pół roku opiekował się LKS-em i awansował z nim do Klasy A. Obecnie jest to drugie podejście trenera Ślączki, który.. jest w tej chwili najbardziej znaną postacią w obozie rywala.

Wygrane Sokoła: 3

Remisy: 0

Wygrane Leśnej: 1

Bilans bramkowy: 4:4

2001/2002 Klasa A
Leśna – Crunchips TG Sokół 3:0
Crunchips TG Sokół – Leśna 2:1

2022/2023 Klasa Okręgowa
TG Sokół – Leśna 1:0
Leśna – TG Sokół 0:1

ROZKŁAD JAZDY:

Sobota (16.09.2023)

Skrzat starszy: TG Sokół U-7 – Turniej w Rudnej Małej (9:00)
Młodzik młodszy: Sparta Leżajsk – TG Sokół U-12 (10:00)
Trampkarz starszy: Ziomki Rzeszów – TG Sokół U-15 (13:30)
Junior starszy: TG Sokół U-19 – Kolbuszowianka (14:00)

Niedziela (17.09.2023)

Seniorzy: TG Sokół – Leśna Wólka Podleśna (16:00)

Poniedziałek (18.09.2023)

Orlik młodszy: TG Sokół Niebieski U-10 i TG Sokół Biały U-10, Turniej w Sokołowie (17:00)

Pauzują: Żak młodszy U-8, Orlik starszy U-11

Odpowiedz

TG Sokół

TG Sokół to amatorski klub piłkarski z Sokołowa Małopolskiego. I kontynuującym tradycje założonego w 1894 roku miejscowego gniazda Towarzystwa Gimnastycznego Sokół.

W sezonie 2023/2024 piłkarze Sokoła rywalizują w Klasie Okręgowej Rzeszów. Sokół to również drużyna juniorów starszych oraz założona w 2015 roku Akademia Futbolu SokółW ośmiu grupach szkółki piłkarskiej trenuje grupa ponad 110 młodych sportowców z roczników od 2009 do 2018.

Transfery (lato 2023)

Przybyli:
trener Artur Marciniak (Plantator Nienadówka)
Jakub Ożóg (powrót z SMS Resovia)
Maciej Gielar (Stal II Rzeszów)
Damian Szary (Głogovia)
Daniel Mazurek (Plantator)
Andrzej Warzocha (Raniżovia)
Rafał Korbecki (KS Zaczernie)
Tomasz Walat (Wólczanka Wólka Pełkińska)
Rafał Lelek (powrót po kontuzji)
Sylwester Bigdoń (Sokół Kolbuszowa Dolna)

Ubyli:
Konrad Panek (LKS Jasionka)
Hubert Serwatka (Błażowianka)
Adam Kamiński (LKS Jasionka)
Marcin Uram (Herkules Trzebuska)
Michał Uram (Herkules Trzebuska)
Kamil Jagusiak (Herkules Trzebuska)
Mateusz Wilk (KS Stobierna)
Paweł Pieczonka (LKS Trzebownisko)
Łukasz Dudzik (Korona Rzeszów)
Adrian Wójcik (MKS Trzebinia)
Daniel Ziobro (?)

Najnowsze wpisy

Mecz Strug Tyczyn vs TG Sokół Sokołów Małopolski
Sokół wciąż niepokonany! Cenny remis w Tyczynie
2023-09-26
Strug Tyczyn vs TG Sokół Sokołów Małopolski (Klasa O Rzeszów 2023/2024)
Na celowniku #7: Strug Tyczyn
2023-09-23
TG Sokół Sokołów Małopolski vs Leśna Wólka Podleśna 4:2 (2:0)
Come-back Sokoła i wygrana z Leśną!
2023-09-17

Najnowsze komentarze