Plany sparingowe Sokoła (zima 2024)

Sparingi TG Sokół Sokołów Małopolski (zima 2024)

Zanim podsumujemy rundę jesienną przedstawiamy Wam listę gier kontrolnych i wszystkich sparingpartnerów podczas zimowego okresu przygotowawczego. Ekipa trenera Artura Marciniaka zagra w luym z Azalią Wola Zarczycka, Piastem Nowa Wieś, Koroną Rzeszów, Głogovią Głogów Małopolski. Z kolei w marcu zmierzy się ze Stalą Nowa Dęba i Resovią U-19. W rozwinięciu więcej o zimowych przeciwnikach TG Sokół.

Azalia Wola Zarczycka – Klasa Okręgowa Stalowa Wola

Termin: 3.02.2024

Piąta na półmetku sezonu drużyna w stawce stalowowolskiej grupy Klasy Okręgowej zadebiutowała na tym szczeblu w 2020 roku. I jak się okazuje, zadomowiła się w piątej lidze całkiem nieźle. W Woli Zarczyckiej postawiono na kilka dobrze nam znanych nazwisk. Przede wszystkim są to Patryk Sobuś i Daniel Ziobro. Zasłużeni dla Sokoła piłkarze: Daniel, z blisko 150 występami i 24 golami w naszych barwach i Patryk – z 99 i 42 golami. W kadrze Azalii mamy też m.in. znanego nam z gry w Sawie Sonina bramkostrzelnego Damiana Rataja, ogranego na poziomie 4. ligi bramkarza Damiana Albrychta i defensora Kamila Kmiotka oraz ex-piłkarza 3-ligowej Resovii Dawida Bieniasza.

Piast Nowa Wieś – Klasa A Rzeszów

Termin: 10.02.2024

Wicelider rzeszowskiej grupy Klasy A powoli wraca do dawnej formy. Do niedawna nasz regularny ligowy przeciwnik po 10 latach banicji w A, a nawet w B-klasie na wiosnę powalczy o powrót do Klasy Okręgowej. A przypomnijmy, jest to klub, który może się pochwalić m.in. grą w 4. lidze.

W Nowej Wsi również natkniemy się na sokole akcenty. W barwach Piasta gra Krystian Rembisz, w przeszłości grający jako napastnik naszego klubu. Z innych znanych nazwisk warto przypomnieć postać Siergieja Siwyja (ex-Strug, Korona Rzeszów, Sokół Sieniawa). Oraz aż czterech innych byłych graczy Strugu Tyczyn – Dominika Ferenca, Kamila Żuczka, Mariusza Kamińskiego i Konrada Banasia. Najciekawsze jest jednak to, że 53-letni trener, popularny „Perła” Paweł Kloc, jedna z ikon rzeszowskiej Stali wciąż pojawia się na murawie. Pawła Kloca pamiętamy osobiście chociażby z występów w barwach LKS Trzebownisko przeciwko Sokołowi.

Korona Rzeszów – 4. liga podkarpacka

Termin: 17.02.2024

Z Koroną mierzyliśmy się już latem, gdy w sparingu pokonaliśmy drużynę z rzeszowskiego Załęża 0:1 na jej terenie. Sezon 2023/2024 nie jest póki co dla Koroniarzy łaskawy i załęski team zamyka póki co tabelę podkarpackiej 4. ligi. Mimo tego będzie to dla nas bardzo wartościowy sparingpartner, bo w jej składzie nie brakuje ciekawych nazwisk. Tu również nie brakuje zawodników, którzy prezentowali się w Sokole. Chodzi o pochodzącego z Podhala Łukasza Dudzika, który grał dla Sokoła jeszcze w poprzednim sezonie.

Głogovia Głogów Małopolski – 4. liga podkarpacka

Termin: 24.02.2024

Kolejny na naszej liście czwartoligowiec. Głogovia od dobrych kilku lat jest w górnej połowie stawki 4. ligi podkarpackiej, a w jej barwach mamy oczywiście kolejnych ex-Sokołów, czyli Grzegorza Płonkę i Kamila Pileckiego. „Gienio” w przeciągu 80 ligowych meczów dla TGS został jednym z najskuteczniejszych graczy ostatnich lat. Aż 54-krotnie wpisywał się tutaj na listę strzelców. Kamil w 63 meczach, 16-krotnie zapisał się jako strzelec i był kluczową postacią naszej ekipy. Barwy Głogovii reprezentuje też nasz były golkiper Bartłomiej Flejszar.

Głogovia to również m.in. doświadczony Tomasz Płonka (ex-Stal Stalowa Wola, Izolator Boguchwała czy Stal Rzeszów) i Mirosław Kmiotek (ex-Resovia, Wisłoka Dębica, Wisła Sandomierz). Pierwszy z nich ma za sobą liczne występy na drugim szczeblu rozgrywek, z kolei drugi – na trzecim.

Stal Nowa Dęba – Klasa Okręgowa Stalowa Wola

Termin: 2.03.2024

W dalszej kolejności wędrujemy po mapie w kierunku północy. Stal Nowa Dęba, czyli kolejny rywal występujący na co dzień w grupie Stalowa Wola Klasy O to klub o bardzo ciekawej historii, choć swoje lata świetności i największe sukcesy przypadły w Nowej Dębie (podobnie jak w Sokołowie) na kilkadziesiąt lat wstecz. Starsi kibice Stali na pewno jeszcze długo będą wspominać mecz 1/16 finału Pucharu Polski z 1979 roku przeciwko Wiśle Kraków, w którym Biała Gwiazda okazała się lepsza dopiero po rzutach karnych.

Ze Stalą graliśmy w przeszłości nie tylko w lidze, ale też w sparingach. Ostatni miał jednak miejsce ponad 10 lat temu, jeszcze w czasie gdy opiekunem TG Sokół był Jerzy Daniło. Wtedy to minimalnie lepsi okazali się Stalowcy, którzy wygrali 4:3. Dla Sokoła trafiali wtedy Hubert Kuca, Dominik Węglowski i Michał Marszał.

Resovia U-19 – Liga wojewódzka juniorów

Termin: 9.03.2024

Na sam koniec tuż przed startem ligi zagramy z młodzieżową ekipą Resovii. Będzie to szczególny mecz dla Kuby Ożoga, który zagra przeciwko swoim jeszcze do niedawna kolegom z drużyny. I tradycyjnie możemy spodziewać się ekipy grającej techniczny, efektowny futbol.

Z kim graliśmy podczas poprzedniego okresu przygotowawczego możesz sprawdzić tutaj.

Odpowiedz

TG Sokół

TG Sokół to amatorski klub piłkarski z Sokołowa Małopolskiego. I kontynuującym tradycje założonego w 1894 roku miejscowego gniazda Towarzystwa Gimnastycznego Sokół.

W sezonie 2023/2024 piłkarze Sokoła rywalizują w Klasie Okręgowej Rzeszów. Sokół to również drużyna juniorów starszych oraz założona w 2015 roku Akademia Futbolu SokółW ośmiu grupach szkółki piłkarskiej trenuje grupa ponad 110 młodych sportowców z roczników od 2009 do 2018.

Transfery (lato 2023)

Przybyli:
trener Artur Marciniak (Plantator Nienadówka)
Jakub Ożóg (powrót z SMS Resovia)
Maciej Gielar (Stal II Rzeszów)
Damian Szary (Głogovia)
Daniel Mazurek (Plantator)
Andrzej Warzocha (Raniżovia)
Rafał Korbecki (KS Zaczernie)
Tomasz Walat (Wólczanka Wólka Pełkińska)
Rafał Lelek (powrót po kontuzji)
Sylwester Bigdoń (Sokół Kolbuszowa Dolna)

Ubyli:
Konrad Panek (LKS Jasionka)
Hubert Serwatka (Błażowianka)
Adam Kamiński (LKS Jasionka)
Marcin Uram (Herkules Trzebuska)
Michał Uram (Herkules Trzebuska)
Kamil Jagusiak (Herkules Trzebuska)
Mateusz Wilk (KS Stobierna)
Paweł Pieczonka (LKS Trzebownisko)
Łukasz Dudzik (Korona Rzeszów)
Adrian Wójcik (MKS Trzebinia)
Daniel Ziobro (?)

Najnowsze wpisy

Kuba Ożóg zagra w 3-lidze w barwach KS WIązownica
Kuba Ożóg wiosną zagra w 3. lidze!
2024-02-06
Pierwszy sparing dla Azalii!
2024-02-03
Nabór dziewczynek Akademia (roczniki 2014-2018)
Ruszamy z naborem Sokółek do Girls’ Division Akademii!
2024-01-01

Najnowsze komentarze