TG Sokół vs Leśna Wólka Podleśna (Klasa Okręgowa)

Sokół szykuje się do kolejnego starcia, a rywalem Sokołowian będzie Leśna Wólka Podleśna, aktualnie 13. ekipa Klasy Okręgowej. Zagramy u siebie już w najbliższą niedzielę o 16:00. Do zobaczenia na Polnej!

Podopieczni trenera Wiesława Ślączki jeszcze nie zdążyli dobrze wejść w nowy sezon. Ubiegłoroczny debiutant zgromadził do tej pory 4 punkty i w meczu z TGS powalczy o odwrócenie trendu. Z kolei celem naszej drużyny będzie utrzymanie pozycji wicelidera rozgrywek.

Co wiemy o Leśnej? Latem klub z Gminy Trzebownisko stracił swoją największą gwiazdę, ubiegłorocznego Króla Strzelców rzeszowskiej Okręgówki Piotra Jandę, co przełożyło się na liczbę zdobytych w tym sezonie goli. Jednak Leśna to też inny z braci – Mateusz. Ten był bohaterem zwycięskiego, wyjazdowego meczu z Malawie (1:2). Samą ekipę z Wólki kojarzymy od strony twardej gry, i chociaż dwukrotnie wygraliśmy w tamtym sezonie z Leśną – to były to skromne wygrane (dwa razy po 1:0).

Bez większej rewolucji latem

W przeciwieństwie do Sokoła czy Błękitu, w Leśnej nie doszło do wielu zmian kadrowych. Oprócz Piotra Jandy, który zamienił Leśną na czwartoligową Lechię Sędziszów Małopolski, mamy też przejście Miłosza Czury do KS Węgierka i Zbigniewa Ciupaka (do LKS Łąka).

Z kolei nowymi nabytkami Leśnej została dwójka graczy: Kacper Niezabitowski – 22-letni wychowanek Ziomków Rzeszów, który podczas swojej przygody z piłką występował m.in. w piątoligowym Bratku Bratkowice i Grunwaldzie Budziwój, i to z tej drugiej ekipy trafia na Leśna Park.

Drugim transferem jest 29-letni Kamil Bryndal, który swoją karierę rozpoczynał pod Tarnowem, w Sokole Wałki i Wolanii Wola Rzędzińska, a ostatnią rundę rozegrał w barwach A-klasowego Startu Borek Stary.

Rywalizacja TGS i Leśnej

Historia naszych konfrontacji nie należy do najdłuższych. Z powstałym w 1977 roku klubem graliśmy w lidze tylko czterokrotnie. W sezonie 2001/2002 w łańcuckiej grupie Klasy A oraz we wspomnianym już wcześniej sezonie 2022/2023. Największym dotychczasowym sukcesem społeczności Wólki Podleśnej jest awans do Klasy Okręgowej rok temu. W ostatnich latach, pomijając bardzo udane dla Biało-Zielonej drużyny dwa lata LKS występował głównie szczebel niżej, w Klasie A, choć zdarzały się momenty, gdy lawirował pomiędzy Klasą A i B, natomiast w bardzo mocnej piłkarsko Gminie przez dłuższy czas odgrywał nieco skromniejszą rolę niż większe kluby ze Stobiernej, Jasionki, Nowej Wsi i Trzebowniska.

Powrót na trenerską ławkę

Na ławce w Wólce Podleśnej znajdziemy doświadczonego i uznanego szkoleniowca Wiesława Ślączkę. Trener, który w przeszłości prowadził m.in. Włókniarza Rakszawa, Strug Tyczyn, LKS Jasionka, Victorię Budy Głogowskie i Start Borek Stary pracował już wcześniej z piłkarzami Leśnej. Przez dwa i pół roku opiekował się LKS-em i awansował z nim do Klasy A. Obecnie jest to drugie podejście trenera Ślączki, który.. jest w tej chwili najbardziej znaną postacią w obozie rywala.

Wygrane Sokoła: 3

Remisy: 0

Wygrane Leśnej: 1

Bilans bramkowy: 4:4

2001/2002 Klasa A
Leśna – Crunchips TG Sokół 3:0
Crunchips TG Sokół – Leśna 2:1

2022/2023 Klasa Okręgowa
TG Sokół – Leśna 1:0
Leśna – TG Sokół 0:1

ROZKŁAD JAZDY:

Sobota (16.09.2023)

Skrzat starszy: TG Sokół U-7 – Turniej w Rudnej Małej (9:00)
Młodzik młodszy: Sparta Leżajsk – TG Sokół U-12 (10:00)
Trampkarz starszy: Ziomki Rzeszów – TG Sokół U-15 (13:30)
Junior starszy: TG Sokół U-19 – Kolbuszowianka (14:00)

Niedziela (17.09.2023)

Seniorzy: TG Sokół – Leśna Wólka Podleśna (16:00)

Poniedziałek (18.09.2023)

Orlik młodszy: TG Sokół Niebieski U-10 i TG Sokół Biały U-10, Turniej w Sokołowie (17:00)

Pauzują: Żak młodszy U-8, Orlik starszy U-11

Odpowiedz

TG Sokół

TG Sokół to amatorski klub piłkarski z Sokołowa Małopolskiego. I kontynuującym tradycje założonego w 1894 roku miejscowego gniazda Towarzystwa Gimnastycznego Sokół.

W sezonie 2023/2024 piłkarze Sokoła rywalizują w Klasie Okręgowej Rzeszów. Sokół to również drużyna juniorów starszych oraz założona w 2015 roku Akademia Futbolu SokółW ośmiu grupach szkółki piłkarskiej trenuje grupa ponad 110 młodych sportowców z roczników od 2009 do 2018.

Transfery (lato 2023)

Przybyli:
Łukasz Świst (Błękit Żołynia)
Norbert Podolak (Azalia Wola Zarczycka)
Karol Skuba (Crasnovia Krasne)
Yuriy Shorodok – UKR (Plantator Nienadówka)
Luka Letandze – GEO (Sokół Nisko)

Ubyli:
Jakub Ożóg (KS Wiązownica)

Najnowsze wpisy

Trenerze, dziękujemy!
2024-07-14
Żegnaj, Trenerze
2024-05-23
TG Sokół Sokołów Małopolski vs KS Przybyszówka 3:1 (1:0)
Pewna wygrana z Przybyszówką. Sokół umacnia się na podium.
2024-03-30

Najnowsze komentarze