TG Sokół Sokołów Małopolski vs KS Dąbrówki (Klasa Okręgowa Rzeszów)

Niedzielne popołudnie spędzimy przy Polnej 1, gdzie o 15:00 rozegramy mecz 8. kolejki przeciwko beniaminkowi Klasy Okręgowej – KS Dąbrówki! W drużynie z Dąbrówek doszło w ostatnich dniach do zmiany na stanowisku trenera. Spróbujmy przyjrzeć się bliżej naszym jutrzejszym rywalom!

Powrót Dąbrówek do Okręgówki

Minęło kilka dobrych od kiedy ostatni raz spotkaliśmy się w 5. lidze. Drużyna ze wschodniej części Gminy Czarna była wcześniej stałym bywalcem tego szczebla aż do spadku w sezonie 2016/2017. Teraz, po sześciu sezonach banicji w Klasie A Dąbrówki powróciły. I póki co, nie miały łatwego wejścia, a po siedmiu turach, z siedmioma oczkami zajmują 11. lokatę.

LKS, CCC.. i historyczny sukces w Pucharze

Wróćmy do korzeni piłki nożnej w Dąbrówkach, bo powstanie tamtejszego LKS-u datuje się na 1965 rok. Przez długie lata piłkarze z Dąbrówek lawirowali pomiędzy niższymi szeblami C, B i A-klasy. Jeszcze w sezonie 2003/2004 (już jako Wisłok) występowali w Klasie B. Trzy sezony później – zadebiutowali w Klasie Okręgowej, w której pozostali przez jedenaście kolejnych lat.

Największy sukces nasi rywale osiągnęli jednak w Pucharze Polski. W sezonie 2009/2010 grając pod szyldem CCC klub spod Łańcuta dotarł do półfinału wojewódzkiego szczebla przegrywając co prawda 0:3 ze Stalą Sanok, ale po drodze eliminując m.in. Wisłokę Dębica i Pogoń Leżajsk.

Od tamtej pory minęło trochę lat, do roli hegemona w powiecie łańcuckim wróciła po kilku słabych latach Stal, a w Dąbrówkach mamy nową drużynę, już bez m.in. doświadczonego bramkarza Piotra Naroga między słupkami, choć z kilkoma ciekawymi nazwiskami.

Kilka zmian w szeregach Dąbrówek

Ostatnia porażka w starciu z Błękitem Żołynia (0:3) poskutkowała tym, że ze stołkiem szkoleniowca KS-u pożegnał się bardzo doświadczony trener Tomasz Orłowski. Póki co nie wiemy kto zastąpi byłego już szkoleniowca, ale ostatnie kilkanaście dni obfitowały w roszady także w innych klubach. Ekipę Włókniarza prowadzi związany z naszą Akademią Łukasz Prucnal (zastąpił Grzegorza Żyłę), a w Zaczerniu doszło do zmiany powrotnej (Łukasz Kłeczek zmienił Huberta Puta).

Wróćmy do Dąbrówek. To dość doświadczony zespół z kilkoma graczami obytymi już z grą na poziomie Okręgówki, ponieważ nieco starsi kibice będą kojarzyć np. Marka Brusika i Damiana Maciułę.

Ciekawą postacią jest też 32-letni Jacek Wojtan, który jeszcze nie tak dawno grał m.in. dla czwartoligowej Janowianki Janów Lubelski.

Do rozgrywek jest też zgłoszony 45-letni Grzegorz Żyła i to być może właśnie on poprowadzi w meczu z Sokołem zespół KS-u. Bo ostatnio pożegnał się z rolą trenera we Włókniarzu.

W zespole z Dąbrówek nową twarzą jest 19-letni wychowanek Górnovii – Mateusz Słonina i 28-letni doświadczony bramkarz Dawid Kaszuba. Ten drugi ma bardzo bogatą historię, bo w swoim piłkarskim CV ma chociażby grę w czwartoligowym Wisłoku Wiśniowa, Sokole Kolbuszowa Dolna, Izolatorze Boguchwała i trzecioligowej Stali Rzeszów. Z pewnością będzie to mocny punkt drużyny, a sam Dawid zadebiutował w ostatnim meczu z Błękitem Żołynia.

Bardzo ciekawym transferem i mocnym punktem Dąbrówek jest 17-letni Mykoła Podiaczew, który ostatnio grał dla Plantatora Nienadówka. O tym czego można się spodziewać po nastolatku pochodzącym z Ukrainy będzie dobrze wiedzieć nasz trener Artur Marciniak.

Z kolei z Markovii Markowa dokaptowano 24-letniego Grzegorza Sasa.

Krótka historia rywalizacji TGS i Dąbrówek

Do tej pory mierzyliśmy się ze sobą w lidze 14. razy, a pierwszy raz przypadł dopiero w debiutanckim sezonie Dąbrówek w Klasie O, kiedy miejscowy Wisłok remisował z Sokołem 1:1. Kolejne mecze z naszym udziałem były wyjątkowo wyrównane i pełne walki.

Wygrane Sokoła: 6

Remisy: 2

Wygrane Dąbrówek: 6

Bilans bramkowy: 18:15 na korzyść TGS

2006/2007 Klasa O
Wisłok Dąbrówki – TG Sokół 1:1
TG Sokół – Wisłok Dąbrówki 2:1

2007/2008 Klasa O
Wisłok Dąbrówki – TG Sokół 2:1
TG Sokół – Wisłok Dąbrówki 2:0

2008/2009 Klasa O
TG Sokół – CCC Dąbrówki 1:2
CCC Dąbrówki – TG Sokół 3:0

2013/2014 Klasa O
KS Dąbrówki – TG Sokół 1:0
TG Sokół – KS Dąbrówki 2:0

2014/2015 Klasa O
TG Sokół – KS Dąbrówki 2:0
KS Dąbrówki – TG Sokół 1:0

2015/2016 Klasa O
TG Sokół – KS Dąbrówki 2:3
KS Dąbrówki – TG Sokół 0:1

2016/2017 Klasa O
TG Sokół – KS Dąbrówki 3:0
KS Dąbrówki – TG Sokół 1:1

Spodziewamy się, mimo słabszej lokaty Dąbrówek w tabeli trudnego meczu. KS co prawda miał w tym sezonie jedną poważną wpadkę, bo historia o dwucyfrowej porażce na własnym stadionie z Iskrą 0:10 po czerwonej kartce dla Grzegorza Sobusia na początku meczu poszła w świat, ale inne mecze pokazały, że beniaminka nie można lekceważyć. Tym bardziej, że obsadę bramki wzmocniło last minute bardzo mocne nazwisko Kaszuby.

Odpowiedz

TG Sokół

TG Sokół to amatorski klub piłkarski z Sokołowa Małopolskiego. I kontynuującym tradycje założonego w 1894 roku miejscowego gniazda Towarzystwa Gimnastycznego Sokół.

W sezonie 2023/2024 piłkarze Sokoła rywalizują w Klasie Okręgowej Rzeszów. Sokół to również drużyna juniorów starszych oraz założona w 2015 roku Akademia Futbolu SokółW ośmiu grupach szkółki piłkarskiej trenuje grupa ponad 110 młodych sportowców z roczników od 2009 do 2018.

Transfery (lato 2023)

Przybyli:
Łukasz Świst (Błękit Żołynia)
Norbert Podolak (Azalia Wola Zarczycka)
Karol Skuba (Crasnovia Krasne)
Yuriy Shorodok – UKR (Plantator Nienadówka)
Luka Letandze – GEO (Sokół Nisko)

Ubyli:
Jakub Ożóg (KS Wiązownica)

Najnowsze wpisy

Żegnaj, Trenerze
2024-05-23
TG Sokół Sokołów Małopolski vs KS Przybyszówka 3:1 (1:0)
Pewna wygrana z Przybyszówką. Sokół umacnia się na podium.
2024-03-30
TG Sokół Sokołów Małopolski (fot. KRTSE Photography)
Błażowa zdobyta! Zadecydował jeden gol
2024-03-24

Najnowsze komentarze