Następny meczGrodziszczanka – TG Sokół/2023-10-08
TG Sokół Sokołów Małopolski vs KS Dąbrówki (Klasa Okręgowa Rzeszów)

Niedzielne popołudnie spędzimy przy Polnej 1, gdzie o 15:00 rozegramy mecz 8. kolejki przeciwko beniaminkowi Klasy Okręgowej – KS Dąbrówki! W drużynie z Dąbrówek doszło w ostatnich dniach do zmiany na stanowisku trenera. Spróbujmy przyjrzeć się bliżej naszym jutrzejszym rywalom!

Powrót Dąbrówek do Okręgówki

Minęło kilka dobrych od kiedy ostatni raz spotkaliśmy się w 5. lidze. Drużyna ze wschodniej części Gminy Czarna była wcześniej stałym bywalcem tego szczebla aż do spadku w sezonie 2016/2017. Teraz, po sześciu sezonach banicji w Klasie A Dąbrówki powróciły. I póki co, nie miały łatwego wejścia, a po siedmiu turach, z siedmioma oczkami zajmują 11. lokatę.

LKS, CCC.. i historyczny sukces w Pucharze

Wróćmy do korzeni piłki nożnej w Dąbrówkach, bo powstanie tamtejszego LKS-u datuje się na 1965 rok. Przez długie lata piłkarze z Dąbrówek lawirowali pomiędzy niższymi szeblami C, B i A-klasy. Jeszcze w sezonie 2003/2004 (już jako Wisłok) występowali w Klasie B. Trzy sezony później – zadebiutowali w Klasie Okręgowej, w której pozostali przez jedenaście kolejnych lat.

Największy sukces nasi rywale osiągnęli jednak w Pucharze Polski. W sezonie 2009/2010 grając pod szyldem CCC klub spod Łańcuta dotarł do półfinału wojewódzkiego szczebla przegrywając co prawda 0:3 ze Stalą Sanok, ale po drodze eliminując m.in. Wisłokę Dębica i Pogoń Leżajsk.

Od tamtej pory minęło trochę lat, do roli hegemona w powiecie łańcuckim wróciła po kilku słabych latach Stal, a w Dąbrówkach mamy nową drużynę, już bez m.in. doświadczonego bramkarza Piotra Naroga między słupkami, choć z kilkoma ciekawymi nazwiskami.

Kilka zmian w szeregach Dąbrówek

Ostatnia porażka w starciu z Błękitem Żołynia (0:3) poskutkowała tym, że ze stołkiem szkoleniowca KS-u pożegnał się bardzo doświadczony trener Tomasz Orłowski. Póki co nie wiemy kto zastąpi byłego już szkoleniowca, ale ostatnie kilkanaście dni obfitowały w roszady także w innych klubach. Ekipę Włókniarza prowadzi związany z naszą Akademią Łukasz Prucnal (zastąpił Grzegorza Żyłę), a w Zaczerniu doszło do zmiany powrotnej (Łukasz Kłeczek zmienił Huberta Puta).

Wróćmy do Dąbrówek. To dość doświadczony zespół z kilkoma graczami obytymi już z grą na poziomie Okręgówki, ponieważ nieco starsi kibice będą kojarzyć np. Marka Brusika i Damiana Maciułę.

Ciekawą postacią jest też 32-letni Jacek Wojtan, który jeszcze nie tak dawno grał m.in. dla czwartoligowej Janowianki Janów Lubelski.

Do rozgrywek jest też zgłoszony 45-letni Grzegorz Żyła i to być może właśnie on poprowadzi w meczu z Sokołem zespół KS-u. Bo ostatnio pożegnał się z rolą trenera we Włókniarzu.

W zespole z Dąbrówek nową twarzą jest 19-letni wychowanek Górnovii – Mateusz Słonina i 28-letni doświadczony bramkarz Dawid Kaszuba. Ten drugi ma bardzo bogatą historię, bo w swoim piłkarskim CV ma chociażby grę w czwartoligowym Wisłoku Wiśniowa, Sokole Kolbuszowa Dolna, Izolatorze Boguchwała i trzecioligowej Stali Rzeszów. Z pewnością będzie to mocny punkt drużyny, a sam Dawid zadebiutował w ostatnim meczu z Błękitem Żołynia.

Bardzo ciekawym transferem i mocnym punktem Dąbrówek jest 17-letni Mykoła Podiaczew, który ostatnio grał dla Plantatora Nienadówka. O tym czego można się spodziewać po nastolatku pochodzącym z Ukrainy będzie dobrze wiedzieć nasz trener Artur Marciniak.

Z kolei z Markovii Markowa dokaptowano 24-letniego Grzegorza Sasa.

Krótka historia rywalizacji TGS i Dąbrówek

Do tej pory mierzyliśmy się ze sobą w lidze 14. razy, a pierwszy raz przypadł dopiero w debiutanckim sezonie Dąbrówek w Klasie O, kiedy miejscowy Wisłok remisował z Sokołem 1:1. Kolejne mecze z naszym udziałem były wyjątkowo wyrównane i pełne walki.

Wygrane Sokoła: 6

Remisy: 2

Wygrane Dąbrówek: 6

Bilans bramkowy: 18:15 na korzyść TGS

2006/2007 Klasa O
Wisłok Dąbrówki – TG Sokół 1:1
TG Sokół – Wisłok Dąbrówki 2:1

2007/2008 Klasa O
Wisłok Dąbrówki – TG Sokół 2:1
TG Sokół – Wisłok Dąbrówki 2:0

2008/2009 Klasa O
TG Sokół – CCC Dąbrówki 1:2
CCC Dąbrówki – TG Sokół 3:0

2013/2014 Klasa O
KS Dąbrówki – TG Sokół 1:0
TG Sokół – KS Dąbrówki 2:0

2014/2015 Klasa O
TG Sokół – KS Dąbrówki 2:0
KS Dąbrówki – TG Sokół 1:0

2015/2016 Klasa O
TG Sokół – KS Dąbrówki 2:3
KS Dąbrówki – TG Sokół 0:1

2016/2017 Klasa O
TG Sokół – KS Dąbrówki 3:0
KS Dąbrówki – TG Sokół 1:1

Spodziewamy się, mimo słabszej lokaty Dąbrówek w tabeli trudnego meczu. KS co prawda miał w tym sezonie jedną poważną wpadkę, bo historia o dwucyfrowej porażce na własnym stadionie z Iskrą 0:10 po czerwonej kartce dla Grzegorza Sobusia na początku meczu poszła w świat, ale inne mecze pokazały, że beniaminka nie można lekceważyć. Tym bardziej, że obsadę bramki wzmocniło last minute bardzo mocne nazwisko Kaszuby.

Odpowiedz

TG Sokół

TG Sokół to amatorski klub piłkarski z Sokołowa Małopolskiego. I kontynuującym tradycje założonego w 1894 roku miejscowego gniazda Towarzystwa Gimnastycznego Sokół.

W sezonie 2023/2024 piłkarze Sokoła rywalizują w Klasie Okręgowej Rzeszów. Sokół to również drużyna juniorów starszych oraz założona w 2015 roku Akademia Futbolu SokółW ośmiu grupach szkółki piłkarskiej trenuje grupa ponad 110 młodych sportowców z roczników od 2009 do 2018.

Transfery (lato 2023)

Przybyli:
trener Artur Marciniak (Plantator Nienadówka)
Jakub Ożóg (powrót z SMS Resovia)
Maciej Gielar (Stal II Rzeszów)
Damian Szary (Głogovia)
Daniel Mazurek (Plantator)
Andrzej Warzocha (Raniżovia)
Rafał Korbecki (KS Zaczernie)
Tomasz Walat (Wólczanka Wólka Pełkińska)
Rafał Lelek (powrót po kontuzji)
Sylwester Bigdoń (Sokół Kolbuszowa Dolna)

Ubyli:
Konrad Panek (LKS Jasionka)
Hubert Serwatka (Błażowianka)
Adam Kamiński (LKS Jasionka)
Marcin Uram (Herkules Trzebuska)
Michał Uram (Herkules Trzebuska)
Kamil Jagusiak (Herkules Trzebuska)
Mateusz Wilk (KS Stobierna)
Paweł Pieczonka (LKS Trzebownisko)
Łukasz Dudzik (Korona Rzeszów)
Adrian Wójcik (MKS Trzebinia)
Daniel Ziobro (?)

Najnowsze wpisy

Włókniarz Rakszawa vs TG Sokół Sokołów Małopolski (Klasa Okręgowa Rzeszów)
Na celowniku #11: Włókniarz Rakszawa
2023-10-21
Grodziszczanka vs TG Sokół Sokołów Małopolski
Na celowniku #9: Grodziszczanka
2023-10-06
TG Sokół Sokołów Małopolski vs KS Dąbrówki
Pewna wygrana z Dąbrówkami
2023-10-02

Najnowsze komentarze