Panowie, wielkie dzięki! Ich nie zobaczymy w nowym sezonie w TGS

Transfery wychodzące TG Sokół Sokołów Małopolski (lato 2023)

Jak już zapowiadaliśmy, Sokół czeka w nowym sezonie bardzo dużo zmian. Pora na podsumowanie transferów wychodzących. W sezonie 2023/2024 w naszych meczach nie zobaczymy: Mateusza Wilka, Daniela Ziobro, Michała Urama, Kamila Jagusiaka, Huberta Serwatki, Konrada Panka, Marcina Urama, Adama Kamińskiego, Pawła Pieczonki, Adriana Wójcika i Łukasza Dudzika. Panowie, dziękujemy za wspólne tworzenie historii TGS! Część z Was zagrała w biało-niebiskich ponad sto spotkań. Życzymy powodzenia w nowych klubach, ale nigdy przeciwko nam! 😉 Oto wychodzące transfery TG Sokół.

Mateusz Wilk (142 występy, 4 gole w TGS, 2015-2023)

Kierunek: KS Stobierna

„Pluszu” dołączył do Sokoła jeszcze w 2015 roku i od tamtej pory pojawił się na boisku najwięcej razy spośród wszystkich żegnających Sokół. Po długiej przerwie wraca do swojego macierzystego KS Stobierna. Dziękujemy za harowanie na boisku, bo co trzeba oddać Pluszowi, oddał na nim kawał zdrowia!

Daniel Ziobro (142 wystepy, 24 gole w TGS, 2017-2023)

Kierunek: jeszcze nieznany

Zioberek” pod względem liczby występów w TGS zrównał się z Mateuszem Wilkiem, natomiast dołączył do nas w 2017 roku. Daniel potrafił w kluczowych momentach powalczyć, przetrzymać piłkę i przymierzyć w okienko z dystansu. Dzięki!

Michał Uram (137 wystepów, 76 goli w TGS, 2015-2023)

Kierunek: Herkules Trzebuska

„Uri” zawitał do Sokołowa w pakiecie z Mateuszem Wilkiem i szybko stał się ważną postacią naszego klubu. Jeden z najlepszych strzelców naszego klubu ostatnich lat, pokazujący charakter na boisku, przy stałych fragmentach piłka często wędrowała prosto do siatki. Michał Uram był zdecydowanie jedną z twarzy tamtego Sokoła. Dziękujemy!

Kamil Jagusiak (99 występów, 22 gole w TGS, 2018-2023)

Kierunek: Herkules Trzebuska

„Jagę” żegnaliśmy już w osobnym wpisie. Zawodnik na granicy magicznej bariery stu występów. Do tego trener Sokoła. Dołączył do nas w 2018 roku, za kadencji trenera Brzychczego.

Hubert Serwatka (99 wystepów, 11 goli w TGS, 2019-2023)

Kierunek: Błażowianka Błażowa

„Serwer”, były wice-kapitan, niejednokrotnie noszący opaskę w naszej drużynie. Bardzo ważny dla defensywy TGS, autor kilku równie ważnych trafień. Niebezpieczny podczas stałych fragmentów gry. Po kilku latach gry (od 2019) wraca do macierzystej Błażowej. Dziękujemy Hubert za duże zaangażowanie na boisku i poza nim!

Konrad Panek (96 występów, 70 goli w TGS, 2021-2023)

Kierunek: LKS Jasionka

„Panczo” zapisał się w naszej historii jako jeden z najskuteczniejszych strzelców ostatnich lat (szczególnie przy przeliczeniu liczby wystepów na bramki). Prawdziwy postrach naszych rywali, którzy i tak nie potrafili upilnować Konrada Panka. Bardzo waleczny, mocno pracujący dla zespołu. W nowym sezonie zagramy przeciwko niemu, a Konrad zdecydował się na grę bliżej swojego domu – w LKS Jasionka. Dziękujemy „Panczo”!

Marcin Uram (55 występów w TGS)

Kierunek: Herkules Trzebuska

Po 3 latach gry od 2020 roku Marcin przenosi się razem z Kamilem Jagusiakiem i swoim bratem Michałem do pobliskiego Herkulesa. Na samym początku debiutował jako młodzieżowiec, ale w ciągu kilku lat uzbierało mu się kilkadziesiąt występów w Sokole. Dzięki!

Adam Kamiński (43 występy, 3 gole w TGS)

Kierunek: LKS Jasionka

Mimo stosunkowo niedługiego stażu aż 43 razy zagrał Adam w barwach Sokoła. Do tego jeśli strzelał, to pięknie i w ważnych meczach (jak gol przeciwko Strugowi w sezonie 2020/2021). Dużo walki. Szczególnie mocno zapamiętamy Adama grającego do końca z obandażowaną, zakrwioną głową. Dziękujemy! Nowym kierunkiem w karierze Adama będzie LKS Jasionka.

Paweł Pieczonka (28 występów w TGS)

Kierunek: LKS Trzebownisko

Najmłodszy w całym zestawieniu, ale rozegrał niemal pełną ilość spotkań w poprzednim sezonie. Po rocznym wypożyczeniu „Bolo” powraca do macierzystego LKS-u Trzebownisko i już dzisiaj może zagrać przeciwko nam. Dzięki Paweł!

Adrian Wójcik (14 występów w TGS)

Kierunek: MKS Trzebinia

Po rundzie spędzonej w Sokole doświadczony piłkarsko Adrian uda się z powrotem do województwa Małopolskiego, klubie z mocnej 4. ligi małopolskiej. Dziękujemy za grę w TGS!

Łukasz Dudzik (12 występów, 1 gol w TGS)

Kierunek: Korona Rzeszów

Łukasz także rozegrał pełną rundę w Sokole. W nowym sezonie będzie reprezentować barwy 4-ligowej Korony Rzeszów. Łukasz, dziękujemy za grę w Sokołowie i życzymy powodzenia w nowych barwach!

Transfery definitywne po wypożyczeniach

Po wypożyczeniu opuszczają nas też Patryk Sobuś i Bartek Flejszar. Szczególnie długo był z nami Patryk, który dołączył do Sokołów w 2019 roku, zagrał w naszych barwach aż 99 razy i zdobył 41 goli. Po wypożyczeniu do 4-ligowego Wisłoka Wiśniowa nowym klubem Patryka została Azalia Wola Zarczyka. Patryk, powodzenia i wielkie dzięki za statystyki, które po sobie zostawiłeś!

Z kolei Bartek poprzedni sezon spędził w Orle Wólka Niedźwiedzka. W Sokole rozegrał dobrą rundę strzegąc naszej bramki 17 razy na wiosnę 2022 roku. Po pobycie w Wólce Niedźwiedzkiej nasz były golkiper powędruje do 4-ligowego Głogowa Małopolskiego. Dziękujemy, życzymy samych udanych występów i czystych kont!

Więcej o naszych transferach poczytasz w naszych pozostałych wpisach:

Transfer jakiego dawno u nas nie było. Tomasz Walat w Sokole!

Rafał Korbecki w barwach Sokoła!

Piąty ruch Sokoła – Andrzej Warzocha!

Czwarty transfer Sokoła – Daniel Mazurek

W środku pomocy Damian Szary. Letni transfer numer 3!

Maciej Gielar dołącza do Sokoła!

Kuba Ożóg powraca i zadebiutuje w pierwszym zespole TGS

Odpowiedz

TG Sokół

TG Sokół to amatorski klub piłkarski z Sokołowa Małopolskiego. I kontynuującym tradycje założonego w 1894 roku miejscowego gniazda Towarzystwa Gimnastycznego Sokół.

W sezonie 2023/2024 piłkarze Sokoła rywalizują w Klasie Okręgowej Rzeszów. Sokół to również drużyna juniorów starszych oraz założona w 2015 roku Akademia Futbolu SokółW ośmiu grupach szkółki piłkarskiej trenuje grupa ponad 110 młodych sportowców z roczników od 2009 do 2018.

Transfery (lato 2023)

Przybyli:
Łukasz Świst (Błękit Żołynia)
Norbert Podolak (Azalia Wola Zarczycka)
Karol Skuba (Crasnovia Krasne)
Yuriy Shorodok – UKR (Plantator Nienadówka)
Luka Letandze – GEO (Sokół Nisko)

Ubyli:
Jakub Ożóg (KS Wiązownica)

Najnowsze wpisy

Trenerze, dziękujemy!
2024-07-14
Żegnaj, Trenerze
2024-05-23
TG Sokół Sokołów Małopolski vs KS Przybyszówka 3:1 (1:0)
Pewna wygrana z Przybyszówką. Sokół umacnia się na podium.
2024-03-30

Najnowsze komentarze