Sokół dalej w grze. Pucharowa wygrana w Soninie

Puchar Polski (TG Sokół Sokołów Małopolski)

Los sprawił, że w 1. rundzie walki o Okręgowy Puchar Polski trafiliśmy na Sawę Sonina. We wtorkowe popołudnie udaliśmy się na stadion w Soninie i.. wygrywamy 2:5 (1:3) po dwóch golach Tomasza Walata, po jednym Rafała Korbeckiego, Krzysztofa Frącza i samobójczym trafieniu gospodarzy. Dla Sawy strzelali Szymon Szpytma i Radosław Frankiewicz. Gramy dalej!

Do Soniny jedziemy w nieco odmienionej kadrze. W roli kapitana Dominika Pietrońskiego zastępuje Kamil Sidor. Na bramce Piotra Gnatka – Łukasz Surowiec. Trener Marciniak pokusił się o sprawdzenie zawodników na innych pozycjach. Efekt był taki, że już w 7. minucie Kuba Ożóg odgrywa do Tomasza Walata, który nie ma problemów z wbiciem futbolówki do pustej bramki.

Gospodarze po golu Szpytmy wyrównują w 23. minucie, ale nie musieliśmy długo czekać na odpowiedź. Już 2 minuty później, w 25. minucie ponownie asystuje Ożóg, tym razem Rafałowi Korbeckiemu. W 37. minucie podwyższamy prowadzenie. Tym razem Ożóg asystuje przy trafieniu samobójczym Zbigniewa Sobka.

Po zmianie stron w 58. minucie Walat wykłada piłkę Krzysztofowi Frączowi, który pojawił się na boisku po przerwie. Mamy już 1:4. W 65. minucie rozmiary porażki zmniejsza w ekipie Sawy Frankiewcz. I ponownie, 2. minuty później odpowiadamy golem Tomasza Walata.

To był bardzo dobry mecz Sokołów. W bramce bez zarzutu zagrał Łukasz Surowiec, który w 2. połowie wybronił trzy sytuacje sam na sam + dobitki. Dobry mecz debiutującego w roli stopera Kacpra Jakima. Nie mniejszą rolę odegrał z opaską kapitana Kamil Sidor, który poprowadził TGS do wygranej.

1 runda (Puchar Polski) Sawa Sonina – TG Sokół Sokołów Małopolski 2:5 (1:3)

Bramki: Szpytma (23′), Frankiewicz (65′) – Walat (7′, 67′), Korbecki (25′), samob. (37′), Frącz (58′)

Sawa Sonina: Chmura – Górecki (78′ Sierżęga), Grad (c), Hajkowicz, G.Słonina, Frankiewicz ⚽, Sobek (39′-samob.), Pietrucha, Dudzic, Baran, Szpytma ⚽

TG Sokół: Surowiec – Sidor (c), Jakim, Warzocha, Rak, Szary, Mazurek, Ożóg (46′ Frącz ⚽), Korbecki ⚽, Rodzeń (81′ Kurasiński), Walat ⚽⚽
Trener: Artur Marciniak

Na kogo możemy trafić w następnej rundzie?

W 2. rundzie Pucharu Polski nie zabraknie naszych ligowych rywali. Możemy więc trafić na Strumyk Malawa, Leśną Wolka Podleśna, Błękit Żołynia, KS Zaczernie, Jedność Niechobrz, LKS Jasionka, KS Dąbrówki, Włókniarza Rakszawa i Strug Tyczyn

Pozostałymi możliwymi rywalami TGS są przedstawiciele dębickiej grupy Klasy Okręgowej: Victoria Czermin, Dromader Chrząstów, Smoczanka Mielec, Stal II Mielec, Czarni Trześń, Kamieniarz Golemki, Radomyślanka Radomyśl Wielki, Chemik Pustków, LKS Pustków

Z niższych lig awans uzyskali inni potencjalni przeciwnicy Sokołów: LKS Brzeźnica (Klasa B Dębica), Świlczanka Świlcza (Klasa B Rzeszów), Piast Wadowice Górne (Klasa B Mielec), LKS Łęki Górne (Klasa A Dębica), Huragan Kozłówek (Klasa B Strzyżów), LKS Dębiaki (Klasa B Mielec), Crasnovia Krasne (Klasa A Rzeszów)

LKS Dębiaki – LKS Babicha 1:1 (k. 3:1)
Kaskada Kamionka – Chemik Pustków 3:3 (k. 2:4)
LKS Łęki Górne – LKS Żyraków 1:1 (k. 3:1)
KS Stobierna – Włókniarz Rakszawa 3:3 (k. 2:4)
Grom Mogielnica – Strug Tyczyn 0:3 wo.
Huragan Kozłówek – Piast Wolica Piaskowa 3:0 wo.
LKS Głowaczowa – LKS Pustków 0:3 wo.

Odpowiedz

TG Sokół

TG Sokół to amatorski klub piłkarski z Sokołowa Małopolskiego. I kontynuującym tradycje założonego w 1894 roku miejscowego gniazda Towarzystwa Gimnastycznego Sokół.

W sezonie 2023/2024 piłkarze Sokoła rywalizują w Klasie Okręgowej Rzeszów. Sokół to również drużyna juniorów starszych oraz założona w 2015 roku Akademia Futbolu SokółW ośmiu grupach szkółki piłkarskiej trenuje grupa ponad 110 młodych sportowców z roczników od 2009 do 2018.