Jakub Ożóg (TG Sokół Sokołów Małopolski) fot. Paweł Kubicz (Podkarpacka Piłka Nożna)

Za nami pierwsze starcie! Mocno przebudowany TGS pokonał LKS Trzebownisko 2:1 (1:0) po golach Rafała Korbeckiego i Bartosza Grzesika. Rozpoczynamy więc w dobrych nastrojach. To jednak dopiero pierwszy krok, bo czujemy, że przed nami jeszcze bardziej wymagające potyczki z całą plejadą do awansu. Dla gości z Trzebowniska kontaktowego, i jak się okazało jedynego gola zdobył Karol Czyrek.

Idealne wejście w mecz

To spotkanie było pewną niewiadomą. Byliśmy ciekawi jak zaprezentuje się w meczu o punkty Sokół. Zaczęliśmy najlepiej jak mogliśmy, bo już w 3. minucie po zgraniu od Tomasza Walata w dobrej sytuacji znalazł się Rafał Korbecki. Debiutant przywitał się z naszą drużyną w najlepszy możliwy sposób, bo jego strzał dał nam prowadzenie i pierwszego gola w sezonie. Kolejne minuty to niemal bezbłędna gra naszej defensywy, zyskaliśmy przewagę nad przyjezdnymi, czego jednak nie udokumentowaliśmy. Dobrą okazję do podwyższenia prowadzenia miał Kuba Ożóg, ale najmłodszy na boisku 16-letni debiutant uderzył zbyt lekko. Z kolei w innej sytuacji minimalnie przestrzelił nad poprzeczką Bartosz Grzesik.

Na boisku gorąco nie tylko przez słońce

Co nie oznacza, że LKS nie próbował się odgryzać, bo w drugim kwadransie bardzo dobry strzał oddał jeden z naszych rywali, i gdyby nie wspaniała parada Piotra Gnatka, najpewniej piłka wpadłaby do bramki Sokoła. Bardzo aktywni byli ex-piłkarze Sokoła – Kamil Wilk i Paweł Pieczonka.

Momentami rywale nawet zbyt mocno chcieli odwrócić rezultat. Zrobiło się gorąco, kiedy niespodziewanie doszło do ostrzejszej potyczki pomiędzy trenerem LKS-u i jego podopiecznym. Co zakończyło się czerwoną kartką dla Tomasza Macheja. Interwencja sędziego najprawdopodobniej pomogła graczom LKS-u wrócić do meczu. A my, dalej oglądaliśmy twardy mecz.

Emocje do samego końca

Wejście w drugą połowę nie zwiastowało emocji do samego końca spotkania. Najpierw poprzeczka Kuby Ożoga, który urwał się obrońcom i huknął z dystansu. Sokół był aktywny na połowie rywala. w 64. minucie pada w polu karnym faulowany Kuba Ożóg, a sędzia pokazuje na jedenasty metr. Do piłki podchodzi Bartosz Grzesik, który zachowuje zimną krew i pewnie pokonuje Marcina Pielę.

Emocje mogły się zakończyć wkrótce potem, gdy po raz kolejny z impetem w pole karne wpadł Ożóg, i ponownie jego mocny strzał obił poprzeczkę. Szkoda, ale i tak seniorski debiut Kuby zaliczamy na duży plus.

Goście wracają do gry

Na nasze nieszczęście w jednej z kontr LKS skutecznie rozmontował naszą obronę, i po strzale z najbliższej odległości Czyrek daje beniaminkowi nadzieje na uzyskanie dobrego rezultatu. Od 75. minuty to goście przejęli inicjatywę. W jednej z sytuacji ratowało nas trochę szczęścia, bo piłka odbiła się od poprzeczki. W innej sytuacji to Sokołowi zabrakło trochę piłkarskiego farta, a po strzale Bigdonia dużym refleksem wykazał się golkiper Trzebowniska.

Na pewno było to ciekawe widowisko. Na szczęście punkty zostają w domu. Był to stosunkowo wyrównany mecz, ale ze wskazaniem na Sokół. Miło było zobaczyć w akcji naszych dwóch byłych graczy.

Już w niedzielę z Błażowianką!

A już w najbliższy weekend także o 17:00 na naszym stadionie, ale tym razem w niedzielę zagramy kolejny mecz. Tym razem zmierzymy się z Błażowianką z Hubertem Serwatką w składzie. I jest to ekipa, która przez dużą część kibiców jest upatrywana w roli jednego z faworytów do walki o awans. Będziemy mieć okazję, żeby zweryfikować formę podopiecznych trenera Konrada Bobera na murawie!

TG Sokół Sokołów Małopolski – LKS Trzebownisko 2:1 (1:0)

Bramki: Korbecki (3′), Grzesik (64′-k) – Czyrek (75′)

TG Sokół: GnatekSidor, Pietroński (c), Warzocha, Gielar, Szary (61′ Jakim), Grzesik ⚽, Ożóg, Korbecki ⚽ (72′ Mazurek), Rodzeń (46′ Bigdoń), Walat
Trener: Artur Marciniak

LKS Trzebownisko: Piela – Chorzępa, Piędel (c), Nowak (80′ Bieda), Późniak (85′ Kloc), Szluz, Wilk, Chmiel (28′ Kot), Bem (60′ Majcher), Pieczonka, Czyrek ⚽
Trener: Tomasz Machej 🟥

Sędziowie: Bartosz Zdeb (oraz asystenci Adrian Cich i Łukasz Juszczyk

Widzów: 250

Komplet wyników 1. kolejki:

TG Sokół – LKS Trzebownisko 2:1
Strug Tyczyn – Sawa Sonina 3:2
Błażowianka – Błękit Żołynia 2:1
KS Przybyszówka – Jedność Niechobrz 1:2
KS Zaczernie – Iskra Zgłobień 1:4
LKS Jasionka – Strumyk Malawa 2:3
Leśna Wólka Podleśna – Włókniarz Rakszawa 1:4
KS Dąbrówki – Grodziszczanka 3:1

Fot. ilustrujące (Paweł Kubicz – Podkarpacka Piłka Nożna)

Po wszystkie bieżące informacje z boisk rzeszowskiej Klasy Okręgowej (i nie tylko) zapraszamy na profil Podkarpacka Piłka Nożna.

Odpowiedz

TG Sokół

TG Sokół to amatorski klub piłkarski z Sokołowa Małopolskiego. I kontynuującym tradycje założonego w 1894 roku miejscowego gniazda Towarzystwa Gimnastycznego Sokół.

W sezonie 2023/2024 piłkarze Sokoła rywalizują w Klasie Okręgowej Rzeszów. Sokół to również drużyna juniorów starszych oraz założona w 2015 roku Akademia Futbolu SokółW ośmiu grupach szkółki piłkarskiej trenuje grupa ponad 110 młodych sportowców z roczników od 2009 do 2018.

Transfery (lato 2023)

Przybyli:
Łukasz Świst (Błękit Żołynia)
Norbert Podolak (Azalia Wola Zarczycka)
Karol Skuba (Crasnovia Krasne)
Yuriy Shorodok – UKR (Plantator Nienadówka)
Luka Letandze – GEO (Sokół Nisko)

Ubyli:
Jakub Ożóg (KS Wiązownica)

Najnowsze wpisy

Trenerze, dziękujemy!
2024-07-14
Żegnaj, Trenerze
2024-05-23
TG Sokół Sokołów Małopolski vs KS Przybyszówka 3:1 (1:0)
Pewna wygrana z Przybyszówką. Sokół umacnia się na podium.
2024-03-30

Najnowsze komentarze