Następny meczGrodziszczanka – TG Sokół/2023-10-08
Jakub Ożóg (TG Sokół Sokołów Małopolski) fot. Paweł Kubicz (Podkarpacka Piłka Nożna)

Za nami pierwsze starcie! Mocno przebudowany TGS pokonał LKS Trzebownisko 2:1 (1:0) po golach Rafała Korbeckiego i Bartosza Grzesika. Rozpoczynamy więc w dobrych nastrojach. To jednak dopiero pierwszy krok, bo czujemy, że przed nami jeszcze bardziej wymagające potyczki z całą plejadą do awansu. Dla gości z Trzebowniska kontaktowego, i jak się okazało jedynego gola zdobył Karol Czyrek.

Idealne wejście w mecz

To spotkanie było pewną niewiadomą. Byliśmy ciekawi jak zaprezentuje się w meczu o punkty Sokół. Zaczęliśmy najlepiej jak mogliśmy, bo już w 3. minucie po zgraniu od Tomasza Walata w dobrej sytuacji znalazł się Rafał Korbecki. Debiutant przywitał się z naszą drużyną w najlepszy możliwy sposób, bo jego strzał dał nam prowadzenie i pierwszego gola w sezonie. Kolejne minuty to niemal bezbłędna gra naszej defensywy, zyskaliśmy przewagę nad przyjezdnymi, czego jednak nie udokumentowaliśmy. Dobrą okazję do podwyższenia prowadzenia miał Kuba Ożóg, ale najmłodszy na boisku 16-letni debiutant uderzył zbyt lekko. Z kolei w innej sytuacji minimalnie przestrzelił nad poprzeczką Bartosz Grzesik.

Na boisku gorąco nie tylko przez słońce

Co nie oznacza, że LKS nie próbował się odgryzać, bo w drugim kwadransie bardzo dobry strzał oddał jeden z naszych rywali, i gdyby nie wspaniała parada Piotra Gnatka, najpewniej piłka wpadłaby do bramki Sokoła. Bardzo aktywni byli ex-piłkarze Sokoła – Kamil Wilk i Paweł Pieczonka.

Momentami rywale nawet zbyt mocno chcieli odwrócić rezultat. Zrobiło się gorąco, kiedy niespodziewanie doszło do ostrzejszej potyczki pomiędzy trenerem LKS-u i jego podopiecznym. Co zakończyło się czerwoną kartką dla Tomasza Macheja. Interwencja sędziego najprawdopodobniej pomogła graczom LKS-u wrócić do meczu. A my, dalej oglądaliśmy twardy mecz.

Emocje do samego końca

Wejście w drugą połowę nie zwiastowało emocji do samego końca spotkania. Najpierw poprzeczka Kuby Ożoga, który urwał się obrońcom i huknął z dystansu. Sokół był aktywny na połowie rywala. w 64. minucie pada w polu karnym faulowany Kuba Ożóg, a sędzia pokazuje na jedenasty metr. Do piłki podchodzi Bartosz Grzesik, który zachowuje zimną krew i pewnie pokonuje Marcina Pielę.

Emocje mogły się zakończyć wkrótce potem, gdy po raz kolejny z impetem w pole karne wpadł Ożóg, i ponownie jego mocny strzał obił poprzeczkę. Szkoda, ale i tak seniorski debiut Kuby zaliczamy na duży plus.

Goście wracają do gry

Na nasze nieszczęście w jednej z kontr LKS skutecznie rozmontował naszą obronę, i po strzale z najbliższej odległości Czyrek daje beniaminkowi nadzieje na uzyskanie dobrego rezultatu. Od 75. minuty to goście przejęli inicjatywę. W jednej z sytuacji ratowało nas trochę szczęścia, bo piłka odbiła się od poprzeczki. W innej sytuacji to Sokołowi zabrakło trochę piłkarskiego farta, a po strzale Bigdonia dużym refleksem wykazał się golkiper Trzebowniska.

Na pewno było to ciekawe widowisko. Na szczęście punkty zostają w domu. Był to stosunkowo wyrównany mecz, ale ze wskazaniem na Sokół. Miło było zobaczyć w akcji naszych dwóch byłych graczy.

Już w niedzielę z Błażowianką!

A już w najbliższy weekend także o 17:00 na naszym stadionie, ale tym razem w niedzielę zagramy kolejny mecz. Tym razem zmierzymy się z Błażowianką z Hubertem Serwatką w składzie. I jest to ekipa, która przez dużą część kibiców jest upatrywana w roli jednego z faworytów do walki o awans. Będziemy mieć okazję, żeby zweryfikować formę podopiecznych trenera Konrada Bobera na murawie!

TG Sokół Sokołów Małopolski – LKS Trzebownisko 2:1 (1:0)

Bramki: Korbecki (3′), Grzesik (64′-k) – Czyrek (75′)

TG Sokół: GnatekSidor, Pietroński (c), Warzocha, Gielar, Szary (61′ Jakim), Grzesik ⚽, Ożóg, Korbecki ⚽ (72′ Mazurek), Rodzeń (46′ Bigdoń), Walat
Trener: Artur Marciniak

LKS Trzebownisko: Piela – Chorzępa, Piędel (c), Nowak (80′ Bieda), Późniak (85′ Kloc), Szluz, Wilk, Chmiel (28′ Kot), Bem (60′ Majcher), Pieczonka, Czyrek ⚽
Trener: Tomasz Machej 🟥

Sędziowie: Bartosz Zdeb (oraz asystenci Adrian Cich i Łukasz Juszczyk

Widzów: 250

Komplet wyników 1. kolejki:

TG Sokół – LKS Trzebownisko 2:1
Strug Tyczyn – Sawa Sonina 3:2
Błażowianka – Błękit Żołynia 2:1
KS Przybyszówka – Jedność Niechobrz 1:2
KS Zaczernie – Iskra Zgłobień 1:4
LKS Jasionka – Strumyk Malawa 2:3
Leśna Wólka Podleśna – Włókniarz Rakszawa 1:4
KS Dąbrówki – Grodziszczanka 3:1

Fot. ilustrujące (Paweł Kubicz – Podkarpacka Piłka Nożna)

Po wszystkie bieżące informacje z boisk rzeszowskiej Klasy Okręgowej (i nie tylko) zapraszamy na profil Podkarpacka Piłka Nożna.

Odpowiedz

TG Sokół

TG Sokół to amatorski klub piłkarski z Sokołowa Małopolskiego. I kontynuującym tradycje założonego w 1894 roku miejscowego gniazda Towarzystwa Gimnastycznego Sokół.

W sezonie 2023/2024 piłkarze Sokoła rywalizują w Klasie Okręgowej Rzeszów. Sokół to również drużyna juniorów starszych oraz założona w 2015 roku Akademia Futbolu SokółW ośmiu grupach szkółki piłkarskiej trenuje grupa ponad 110 młodych sportowców z roczników od 2009 do 2018.

Transfery (lato 2023)

Przybyli:
trener Artur Marciniak (Plantator Nienadówka)
Jakub Ożóg (powrót z SMS Resovia)
Maciej Gielar (Stal II Rzeszów)
Damian Szary (Głogovia)
Daniel Mazurek (Plantator)
Andrzej Warzocha (Raniżovia)
Rafał Korbecki (KS Zaczernie)
Tomasz Walat (Wólczanka Wólka Pełkińska)
Rafał Lelek (powrót po kontuzji)
Sylwester Bigdoń (Sokół Kolbuszowa Dolna)

Ubyli:
Konrad Panek (LKS Jasionka)
Hubert Serwatka (Błażowianka)
Adam Kamiński (LKS Jasionka)
Marcin Uram (Herkules Trzebuska)
Michał Uram (Herkules Trzebuska)
Kamil Jagusiak (Herkules Trzebuska)
Mateusz Wilk (KS Stobierna)
Paweł Pieczonka (LKS Trzebownisko)
Łukasz Dudzik (Korona Rzeszów)
Adrian Wójcik (MKS Trzebinia)
Daniel Ziobro (?)

Najnowsze wpisy

TG Sokół Sokołów Małopolski vs KS Dąbrówki
Pewna wygrana z Dąbrówkami
2023-10-02
TG Sokół Sokołów Małopolski vs KS Dąbrówki (Klasa Okręgowa Rzeszów)
Na celowniku #8: KS Dąbrówki
2023-09-30
Mecz Strug Tyczyn vs TG Sokół Sokołów Małopolski
Sokół wciąż niepokonany! Cenny remis w Tyczynie
2023-09-26

Najnowsze komentarze