Puchar Polski: Crasnovia vs TG Sokół

Puchar Polski (TG Sokół Sokołów Małopolski)

2. runda Okręgowego Pucharu Polski startuje już jutro! Pucharową środę spędzimy na stadionie w Krasnem, gdzie o 17:00 Sokoły rzucą wyzwanie Crasnovii – czołowej ekipie drugiej grupy rzeszowskiej Klasy A. Ostatnich kilka lat upłynęło w Krasnem pod znakiem wzlotów i upadków, a ostatni raz graliśmy przeciwko sobie jeszcze podczas nieukończonego sezonu 2019/2020.

Wielu z Was Crasnovii przedstawiać nie trzeba. ponieważ jeszcze do niedawna była to topowa drużyna 4. ligi podkarpackiej. Potem kilka lat zawirowań wokół licencji i budżetu sprawiły, że podrzeszowski klub wylądował nawet w Klasie B. Wygląda na to, że po banicji na najniższym szczeblu nasi rywale w końcu znaleźli się na dobrej drodze do powrotu do Klasy Okręgowej.

Z nowym trenerem w nowy sezon

A gdyby przyjrzeć się samej drużynie Krasnego, to nie zabraknie znajomych twarzy. Ale zacznijmy od zmiany na ławce trenerskiej. Latem tego roku Macieja Śląskiego zmienił Marcin Reiman, były doświadczony piłkarz. Jako szkoleniowiec, który w swoim CV ma m.in. dwa kluby z Gminy Trzebownisko: LKS Jasionka i Leśną Wólka Podleśna.

Z ekipy Crasnovii warto wyróżnić jej wychowanka – Karola Skubę. 25-latek ma za sobą grę m.in. w trzecioligowej Resovii, czwartoligowych – Wisłoku Strzyżów i Wólczance Wólka Pełkińska.

Kolejną aktywną piłkarsko ikoną klubu jest też 28-letni Rafał Szczepański, który po kilku latach gry poza macierzystym klubem (we Włókniarzu Rakszawa i KS Zaczernie) powrócił latem do Krasnego.

Z rzeszowskiej Klasy Okręgowej kojarzyć można m.in. Adriana Sorbiana (ex-Błażowianka) czy Bartłomieja Gwizdaka (ex-Włókniarz i Sawa).

Kilka nowych twarzy. Crasnovia zagra o Klasę Okręgową?

W przerwie pomiędzy sezonami włodarze Crasnovii postarali się o kilka transferów. Wśród nich (oprócz wcześniej już wspomnianego Rafała Szczepańskiego) dołączyli: Jakub Wierzbiński (Rzemieślnik Strażów), Mateusz Członka i Damian Michalski (obaj Grunwald Budziwój), Paweł Jakiemczuk (KS Biała Rzeszów) i Piotr Sulich (Stal Stalowa Wola).

Dwóch piłkarzy opuściło w międzyczasie Krasne – Paweł Baran przeniósł się do Fenixa Leszno, natomiast Mateusz Pawlik – do MKS-u Radymno.

W lidze Crasnovia plasuje się póki co na 6. miejscu, po zwycięstwie z Halo Hyżne (2:1) i Dynovią (3:0), natomiast przegrała z Orłem Wólka Niedźwiedzka (1:3). W pierwszej rundzie Pucharu Polski ekipa Marcina Reimana wyeliminowała grający w piątej lidze LKS Trzebownisko (3:1), z którym mierzyliśmy się już w 1. kolejce. Wygraliśmy ten mecz 2:1.

Pary 2. rundy Pucharu Polski:

30 sierpnia

Dromader Chrząstów – Stal II Mielec 2:2 (k. 4:2)
LKS Dębiaki – Smoczanka Mielec 0:5

6 września

Crasnovia Krasne – TG Sokół Sokołów Małopolski (17:00, w Krasnem)
Huragan Kozłówek – Jedność Niechobrz (17:00)
KS Dąbrówki – Leśna Wólka Podleśna (17:00)
LKS Brzeźnica – Piast Wadowice Górne (17:00)
LKS Łęki Górne – Kamieniarz Golemki (17:00)
KS Świlcza – Błękit Żołynia (17:00)

13 września

Czarni Trześń – Chemik Pustków (17:00)
LKS Pustków – LKS Jasionka (17:00)

Trzecia runda zostanie rozegrana 20 września

Odpowiedz

TG Sokół

TG Sokół to amatorski klub piłkarski z Sokołowa Małopolskiego. I kontynuującym tradycje założonego w 1894 roku miejscowego gniazda Towarzystwa Gimnastycznego Sokół.

W sezonie 2023/2024 piłkarze Sokoła rywalizują w Klasie Okręgowej Rzeszów. Sokół to również drużyna juniorów starszych oraz założona w 2015 roku Akademia Futbolu SokółW ośmiu grupach szkółki piłkarskiej trenuje grupa ponad 110 młodych sportowców z roczników od 2009 do 2018.

Transfery (lato 2023)

Przybyli:
Łukasz Świst (Błękit Żołynia)
Norbert Podolak (Azalia Wola Zarczycka)
Karol Skuba (Crasnovia Krasne)
Yuriy Shorodok – UKR (Plantator Nienadówka)
Luka Letandze – GEO (Sokół Nisko)

Ubyli:
Jakub Ożóg (KS Wiązownica)

Najnowsze wpisy

Żegnaj, Trenerze
2024-05-23
TG Sokół Sokołów Małopolski vs KS Przybyszówka 3:1 (1:0)
Pewna wygrana z Przybyszówką. Sokół umacnia się na podium.
2024-03-30
TG Sokół Sokołów Małopolski (fot. KRTSE Photography)
Błażowa zdobyta! Zadecydował jeden gol
2024-03-24

Najnowsze komentarze