Następny meczTG Sokół – KS Dąbrówki/2023-10-01/Polna 1, Sokołów Małopolski

Udanie rozpoczęliśmy nowy sezon, a jeszcze w tym tygodniu Sokołów czeka kolejny ligowy sprawdzian. Zagramy z mocną ekipą Klubu Sportowego Zaczernie. Pierwszy gwizdek już w niedzielę 3 września o 16:00. Zapraszamy!

Jeśli ktoś upatrywał faworytów do walki o 4. ligę to na pewno brał pod uwagę drużynę Zaczernia. Ekipa z zachodniej części Gminy Trzebownisko od momentu powrotu do Klasy Okręgowej w 2017 roku zanotowała swój najlepszy sezon i była trzecią siłą naszej ligi minionego sezonu. Latem doszło jednak do małego przetasowania w obozie KS-u.

Pięć lat trenera Kłeczka

Zadania odbudowy piłkarskiego Zaczernie, byłego 3- i 4-ligowca podjął się trener Łukasz Kłeczek, który latem zdecydował się na zmianę. I trzeba oddać, że w tym czasie powstała w Zaczerniu niezła drużyna. Schedę po byłym już trenerze przejął Hubert Put, wciąż aktywny piłkarz zaczerskiej ekipy. Na korzyść młodego, 26-letniego trenera przemawia to, że zna swoją drużynę od środka, a jako szkoleniowiec zbierał doświadczenie od pracy, w macierzystym SMS-ie Resovii.

Zmiany kadrowe. Bez rewolucji

Jeśli ktoś śledzi nasze media to wie, że to właśnie z Zaczernia dołączył do nas Rafał Korbecki. Start w wykonaniu nowego Sokoła jak najbardziej udany, o Rafale trochę już wspominaliśmy, więc przyjrzyjmy się też pozostałym ruchom transferowym podrzeszowskiego klubu.

Medialne okazało się przyjście do teamu Huberta Puta 26-letniego wychowanka Resovii, a ostatnio gracza Izolatora Boguchwała – Michała Cacha. Nieprzypadkowo, bo nowy nabytek grał w jednym roczniku młodzieżówek klubu z Rzeszowa. Co ciekawe, razem z dwoma Sokołami – Piotrem Gnatkiem i Rafałem Lelkiem. Z pewnością jest to jeden z najciekawszych transferów w naszej lidze. Resztę zweryfikuje boisko. W każdym razie, Michał ma niezłe piłkarskie CV, bo oprócz gry w 4-ligowej „Izolacji” grał m.in. dla Rezerw Resovii, KS-u Wiązownica, Polonii Przemyśl, Sokoła Kolbuszowa Dolna i Błękitnych Ropczyce.

Do tego po kontuzjach powróciła para podstawowych graczy – 30-letni Piotr Pękala i 33-letni Krzysztof Baran. Po krótkim epizodzie w KS Stobierna dołączył też Hubert Guzior, który będzie. 30-latek będzie jednak raczej pełnić rolę zmiennika innego golkipera z Zaczernia – Filipa Matusiaka. Prywatnie jest to brat innego gracza tego klubu – Arkadiusza. Ostatnim zauważonym przez nam ruchem jest sprowadzenie 18-letniego gracza Mrowlanki Dawida Janowskiego. Ten co prawda pojawił się na ławce w meczu z Błękitem, ale ligowego debiutu w Klasie Okręgowej jeszcze nie zanotował.

W drugą stronę powędrowali, oprócz wcześniej wspomnianego Rafała Korbeckiego.. Dariusz Łoin, który zamienił Zaczernie na Sarzynę (A-klasowy KS), Stefan Krężel (trafił do Włókniarza Rakszawa). W Sawie Sonina w tym sezonie gra dobrze nam znany Patryk Świst, natomiast Tomasz Misiąg zagra w Fredro Surochów (Klasa A Jarosław).

Historia potyczek Sokołów z Koziołkami

Powstała w 1947 roku przy Browarze w Zaczerniu drużyna LZS-u (a później KS-u) z Sokołowianami mierzyła się jeszcze pod koniec lat 40-tych. Od tej pory mierzyliśmy się ze sobą w lidze przynajmniej 21 razy. Dotkliwa była dla nas porażka z czerwca 2022 roku, ale ostatni mecz zapisujemy na swoje konto. Wygraliśmy wiosną na własnym boisku 3:1.

Wygrane Sokoła: 11

Remisy: 5

Wygrane Zaczernia: 5

Bilans bramkowy: 42:28, na korzyść TGS

1949/1950 Klasa C
Związkowiec Sokołów – LZS Zaczernie 4:4

1957 Klasa B
Sokołowianka – LZS Zaczernie 5:1

1983/1984 Klasa W
LZS Zaczernie – Sokołowianka 0:0
Sokołowianka – LZS Zaczernie 2:1

1984/1985 Klasa W
Sokołowianka – LZS Zaczernie 3:0
LZS Zaczernie – Sokołowianka 0:3

2003/2004 Klasa O
TG Sokół – KS Zaczernie 2:0
KS Zaczernie – TG Sokół 0:3

2007/2008 Klasa O
TG Sokół – KS Zaczernie 1:1
KS Zaczernie – TG Sokół 3:1

2008/2009 Klasa O
KS Zaczernie – TG Sokół 3:0 wo.
TG Sokół – KS Zaczernie 0:3

2018/2019 Klasa O
TG Sokół – KS Zaczernie 1:1
KS Zaczernie – TG Sokół 0:3

2019/2020 Klasa O
TG Sokół – KS Zaczernie 5:1
Rewanż nie odbył się (COVID-19)

2020/2021 Klasa O
KS Zaczernie – TG Sokół 0:1
TG Sokół – KS Zaczernie 4:1

2021/2022 Klasa O
KS Zaczernie – TG Sokół 2:1
TG Sokół – KS Zaczernie 0:6

2022/2023 Klasa O
KS Zaczernie – TG Sokół 0:0
TG Sokół – KS Zaczernie 3:1

Mocne punkty w ekipie rywala

Zaczernie jest mocną i doświadczoną drużyną z szeroką kadrą. Ciężko o wyróżnienie tylko jednego zawodnika. Na pewno mocnymi punktami są m.in. kapitan Arkadiusz Guzior i Kacper Rączka (aktualnie najlepszy strzelec Zaczernia z trzema golami). Sporo swojej drużynie od kilku dobrych sezonów daje też Jakub Sroka oraz powracający po przerwie Krzysztof Baran. Czeka nas z pewnością ciężki mecz.

Zapraszamy jednocześnie na pozostałe mecze naszych drużyn!

ROZKŁAD JAZDY:

Sobota (2.09.2023)

Skrzat starszy: TG Sokół U-7 (Turniej w Sokołowie, 9:00)

Junior starszy: TG Sokół U-19 – KS Bystrzyca (11:00)

Żak młodszy: TG Sokół U-8 (Turniej w Sokołowie, 13:00)

Niedziela (3.09.2023)

Seniorzy: TG Sokół – Klub Sportowy Zaczernie (16:00)

Poniedziałek (4.09.2023)

Orlik młodszy: TG Sokół U-10 BIAŁY, TG Sokół U-10 NIEBIESKI (Turniej w Rogoźnicy, 17:00)

Wtorek (5.09.2023)

Młodzik młodszy: TG Sokół U-12 – WRS Rzeszów (17:00)

Odpowiedz

TG Sokół

TG Sokół to amatorski klub piłkarski z Sokołowa Małopolskiego. I kontynuującym tradycje założonego w 1894 roku miejscowego gniazda Towarzystwa Gimnastycznego Sokół.

W sezonie 2023/2024 piłkarze Sokoła rywalizują w Klasie Okręgowej Rzeszów. Sokół to również drużyna juniorów starszych oraz założona w 2015 roku Akademia Futbolu SokółW ośmiu grupach szkółki piłkarskiej trenuje grupa ponad 110 młodych sportowców z roczników od 2009 do 2018.

Transfery (lato 2023)

Przybyli:
trener Artur Marciniak (Plantator Nienadówka)
Jakub Ożóg (powrót z SMS Resovia)
Maciej Gielar (Stal II Rzeszów)
Damian Szary (Głogovia)
Daniel Mazurek (Plantator)
Andrzej Warzocha (Raniżovia)
Rafał Korbecki (KS Zaczernie)
Tomasz Walat (Wólczanka Wólka Pełkińska)
Rafał Lelek (powrót po kontuzji)
Sylwester Bigdoń (Sokół Kolbuszowa Dolna)

Ubyli:
Konrad Panek (LKS Jasionka)
Hubert Serwatka (Błażowianka)
Adam Kamiński (LKS Jasionka)
Marcin Uram (Herkules Trzebuska)
Michał Uram (Herkules Trzebuska)
Kamil Jagusiak (Herkules Trzebuska)
Mateusz Wilk (KS Stobierna)
Paweł Pieczonka (LKS Trzebownisko)
Łukasz Dudzik (Korona Rzeszów)
Adrian Wójcik (MKS Trzebinia)
Daniel Ziobro (?)

Najnowsze wpisy

Mecz Strug Tyczyn vs TG Sokół Sokołów Małopolski
Sokół wciąż niepokonany! Cenny remis w Tyczynie
2023-09-26
Strug Tyczyn vs TG Sokół Sokołów Małopolski (Klasa O Rzeszów 2023/2024)
Na celowniku #7: Strug Tyczyn
2023-09-23
TG Sokół Sokołów Małopolski vs Leśna Wólka Podleśna 4:2 (2:0)
Come-back Sokoła i wygrana z Leśną!
2023-09-17

Najnowsze komentarze