W połowie stycznia Sokoły powróciły do zajęć, a dzisiaj rozegraliśmy swój pierwszy sparing, w którym naszym rywalem była Azalia Wola Zarczycka, piąta po jesieni drużyna stalowowolskiej Klasy Okręgowej. Mimo, że do przerwy TGS schodził z prowadzeniem to ostatecznie zwycięstwo padło łupem podopiecznych trenera Bartosza Madei 4:3 (2:3) po dwóch golach Tomasza Walata i jednym zawodnika testowanego.

Nie zabrakło w barwach Azalii znajomych twarzy, a na boisku ze sztuczną murawą w Nowej Wsi pojawili się dobrze nam znani Daniel Ziobro i Patryk Sobuś.

W kadrze trenowanych przez trenera Artura Marciniaka Sokołowian znalazła się grupa siedemnastu zawodników, w tym pięciu testowanych. Czeka nas intensywny okres!

Azalia i Patryk Sobuś z efektownym startem

Spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęli piłkarze z Gminy Nowa Sarzyna, którzy szybko wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Z każdą kolejną minutą nasza gra wyglądała jednak coraz lepiej. Dwie dogodne sytuacje ze strony TGS miały miejsce niedługo później, gdy Sylwek Bigdoń sprzed pola karnego uderzył obok bramki (20’), a Tomek Walat próbował po raz pierwszy przelobować bramkarza. W drugiej połowie, po sporej ilości zmian inicjatywę po raz kolejny przejęła Azalia, która wyrównała i objęła prowadzenie po golach ze stałych fragmentów (z rzutu wolnego i karnego). W końcówce Azalia miała okazję na podwyższenie rezultatu, ale tym razem górą był nasz golkiper.

W następny weekend naszym drugim sparingowym rywalem będzie Piast Nowa Wieś.

Azalia Wola Zarczycka – TG Sokół Sokołów Małopolski 4:3 (2:3)

Bramki: Patryk Sobuś (1′, 3′), Sylwester Krupa (52′-w, 65′-k) – Tomasz Walat (30′, 42′), Zawodnik testowany (40′)

Kadra TGS: Piotr Gnatek, Łukasz Surowiec – Zawodnik testowany 1, Maciej Gielar, Andrzej Warzocha, Zawodnik testowany 2, Sylwester Bigdoń, Bartosz Grzesik, Zawodnik testowany 3, Rafał Korbecki, Tomasz Walat, Zawodnik testowany 4, Jakub Maruszak, Krzysztof Frącz, Łukasz Nizioł, Daniel Mazurek, Zawodnik testowany 5

Odpowiedz

TG Sokół

TG Sokół to amatorski klub piłkarski z Sokołowa Małopolskiego. I kontynuującym tradycje założonego w 1894 roku miejscowego gniazda Towarzystwa Gimnastycznego Sokół.

W sezonie 2023/2024 piłkarze Sokoła rywalizują w Klasie Okręgowej Rzeszów. Sokół to również drużyna juniorów starszych oraz założona w 2015 roku Akademia Futbolu SokółW ośmiu grupach szkółki piłkarskiej trenuje grupa ponad 110 młodych sportowców z roczników od 2009 do 2018.