Kuba Ożóg wiosną zagra w 3. lidze!

Kuba Ożóg zagra w 3-lidze w barwach KS WIązownica

Pierwsze wieści transferowe, które mamy w tym roku dla Was to informacja, że Kuba Ożóg, nasz 17-letni wychowanek, trafi w zimowym okienku do 3-ligowego KS Wiązownica. To dla Kuby duża szansa i założenie poprzeczki dwa poziomy wyżej. Sokół uda się na półroczne wypożyczenie do końca sezonu. Kuba, trzymamy mocno kciuki i powodzenia!

Kuba pierwsze piłkarskie kroki stawiał równocześnie z naszą Akademią Futbolu, po czym trafił do SMS-u Resovii. W barwach klubu z Wyspiańskiego łapał doświadczenie w Centralnej Lidze Juniorów i powrócił latem do Sokołowa. Tutaj z meczu na mecz coraz mocniej akcentował wartość dla naszego zespołu. Mimo młodego wieku został jednym z motorów napędowych świetnie spisującej się ekipy TGS. Co nie umknęło uwadze trenerów, a co poskutkowało m.in. testami w Wiśle Płock.

Pod okiem trenera Artura Marciniaka Kuba zebrał 16 występów, zanotował: 8 asyst i 9-krotnie wpisywał się na listę strzelców. Do tego bardzo aktywnie, w miarę możliwości wspierał swoich rówieśników z juniorów starszych. Tam w pięciu spotkaniach aż 14-krotnie pojawiał się na liście strzelców zespołu U-19 Sokoła.

KS Wiązownica po rundzie jesiennej zajmuje 13. miejsce. Rywalizuje w lidze (grupie 4) m.in. z Wieczystą Kraków, Siarką Tarnobrzeg, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski czy Avią Świdnik.

Kuba Ożóg to nie pierwszy Sokół, który miał już okazję grać dla KS Wiązownica. W przeszłości barwy klubu spod Jarosławia reprezentował Piotr Gnatek.

Odpowiedz

TG Sokół

TG Sokół to amatorski klub piłkarski z Sokołowa Małopolskiego. I kontynuującym tradycje założonego w 1894 roku miejscowego gniazda Towarzystwa Gimnastycznego Sokół.

W sezonie 2023/2024 piłkarze Sokoła rywalizują w Klasie Okręgowej Rzeszów. Sokół to również drużyna juniorów starszych oraz założona w 2015 roku Akademia Futbolu SokółW ośmiu grupach szkółki piłkarskiej trenuje grupa ponad 110 młodych sportowców z roczników od 2009 do 2018.

Transfery (lato 2023)

Przybyli:
Łukasz Świst (Błękit Żołynia)
Norbert Podolak (Azalia Wola Zarczycka)
Karol Skuba (Crasnovia Krasne)
Yuriy Shorodok – UKR (Plantator Nienadówka)
Luka Letandze – GEO (Sokół Nisko)

Ubyli:
Jakub Ożóg (KS Wiązownica)

Najnowsze wpisy

Żegnaj, Trenerze
2024-05-23
TG Sokół Sokołów Małopolski vs KS Przybyszówka 3:1 (1:0)
Pewna wygrana z Przybyszówką. Sokół umacnia się na podium.
2024-03-30
TG Sokół Sokołów Małopolski (fot. KRTSE Photography)
Błażowa zdobyta! Zadecydował jeden gol
2024-03-24

Najnowsze komentarze