Norbert Podolak drugim transferem TGS!

Norbert Podolak (TG Sokół Sokołów Małopolski)

Kontynuujemy informacje z naszego obozu. Kolejną nową twarzą w talii trenera Artura Marciniaka jest Norbert Podolak. 22-latek jest uniwersalnym obrońcą i dołącza do naszego zespołu z piątoligowej Azalii Wola Zarczycka. Witamy w Sokołowie!

Droga do seniorskiej piłki

Pierwsze lata swojej gry Norbert Podolak spędził w Unum Babice, po czym przeniósł się jeszcze w wieku trampkarza do Polonii Przemyśl. Po grze w Przemyskiej Barcelonie w wieku 16 lat trafił do Siarki Tarnobrzeg, gdzie występował najpierw na szczeblu wojewódzkim w zespołach juniorskich, a od 2019 także w drugim dorosłym zespole Siarki, rywalizującej w stalowowolskiej Klasie Okręgowej.

Po dwóch sezonach podczas których Norbert ogrywał się w Siarce II i U-19, przenosi się do innej drużyny z tej grupy – do Azalii Wola Zarczycka, zbierając kolejne seniorskie doświadczenie w blisko 40 spotkaniach na szczeblu okręgu.

Nominalną pozycją dla Norberta jest gra w obronie. Może grać zarówno na środku jak i po bokach defensywy.

Norbert nie jest jedyną postacią w Sokole z przeszłością w tarnobrzeskiej Siarce. W SMS-ie Siarki i Siarce II ogrywał się także Sylwester Bigdoń. Z kolei w pierwszym zespole Siarki występował Tomasz Walat.

Norbert Podolak (TG Sokół Sokołów Małopolski)

Narodowość
polPolska
Pozycja
Obrońca
Kluby
UNUM Babice (juniorzy), Polonia Przemyśl (juniorzy), Siarka Tarnobrzeg (juniorzy), Siarka II Tarnobrzeg, Azalia Wola Zarczycka, TG Sokół
Obecna drużyna
TG Sokół Sokołów Małopolski
Wiek
22

Odpowiedz

TG Sokół

TG Sokół to amatorski klub piłkarski z Sokołowa Małopolskiego. I kontynuującym tradycje założonego w 1894 roku miejscowego gniazda Towarzystwa Gimnastycznego Sokół.

W sezonie 2023/2024 piłkarze Sokoła rywalizują w Klasie Okręgowej Rzeszów. Sokół to również drużyna juniorów starszych oraz założona w 2015 roku Akademia Futbolu SokółW ośmiu grupach szkółki piłkarskiej trenuje grupa ponad 110 młodych sportowców z roczników od 2009 do 2018.

Transfery (lato 2023)

Przybyli:
Łukasz Świst (Błękit Żołynia)
Norbert Podolak (Azalia Wola Zarczycka)
Karol Skuba (Crasnovia Krasne)
Yuriy Shorodok – UKR (Plantator Nienadówka)
Luka Letandze – GEO (Sokół Nisko)

Ubyli:
Jakub Ożóg (KS Wiązownica)

Najnowsze wpisy

Trenerze, dziękujemy!
2024-07-14
Żegnaj, Trenerze
2024-05-23
TG Sokół Sokołów Małopolski vs KS Przybyszówka 3:1 (1:0)
Pewna wygrana z Przybyszówką. Sokół umacnia się na podium.
2024-03-30

Najnowsze komentarze